settings icon
share icon
Klausimas

Kokios yra dingusios Biblijos knygos?

Atsakymas


Nėra jokių „dingusių Biblijos knygų“ ar knygų, kurios būtų išimtos iš Biblijos. Yra daug legendų ir gandų apie dingusias knygas, tačiau tose istorijose nėra jokios tiesos. Kiekviena knyga, kurią Dievas įkvėpė ir numatė būti Biblijoje, yra Biblijoje. Yra tūkstančiai religinių knygų, kurios buvo parašytos tuo pačiu metu kaip ir Biblija. Kai kuriose iš jų aprašomi tikri įvykiai (pvz.: 1 Makabėjų). Kai kuriose yra gerų dvasinių mokymų (pvz.: Saliamono išmintis). Tačiau šios knygos nėra Dievo įkvėptos. Jeigu mes skaitome kažkurias iš tų knygų, pavyzdžiui apokrifines knygas, mes jas turime laikyti klaidingomis istorinėmis knygomis, kurios nėra įkvėptas, neklaidingas Dievo Žodis (2 Timotiejui 3:16-17).

Pavyzdžiui, Evangelija pagal Tomą buvo padirbta, parašyta III ar IV amžiuje, skelbianti, kad ją parašė Tomas. Tomas jos neparašė. Ankstyvosios bažnyčios tėvai beveik visuotinai atmetė Tomo evangeliją, paskelbdami ją erezija. Joje yra daug klaidingų ir erezinių dalykų, kuriuos tariamai Jėzus pasakė ar padarė. Niekas iš jų nėra tiesa (geriausių atveju tik maža dalis yra tiesa). Barnabo laiškas nebuvo parašytas Barnabo iš Biblijos, bet apgaviko. Tą patį galima pasakyti apie Filipo evangeliją, Petro apokalipsę ir t.t.

Yra tik vienas Dievas. Biblija turi tik vieną Kūrėją. Tai yra viena knyga. Joje yra tik vienas malonės planas, aprašytas nuo jo pradėjimo, vykdymo ir iki pabaigimo. Nuo išankstinio paskyrimo iki pašlovinimo, Biblija yra istorija apie Dievo išrinktų žmonių atpirkimą Jo šlovei. Dievo atpirkimo planui ir tikslui Šventajame Rašte atsiskleidžiant, kartojasi Dievo charakterio, bausmės už nuodėmę ir nepaklusnumą, palaiminimo už tikėjimą ir paklusnumą, Viešpaties Gelbėtojo ir aukos už nuodėmę, ateinančios karalystės ir šlovės temos. Dievas nori, kad mes suprastume šias penkias temas, nes nuo jų priklauso mūsų gyvenimai ir likimai amžinybėje. Taigi neįmanoma net įsivaizduoti, kad Dievas leistų daliai šios gyvybiškai svarbios informacijos kažkokiu būdu dingti. Biblija yra pilna tam, kad mes, kurie ją skaitome ir suprantame, taptume tobuli ir pasiruošę kiekvienam geram darbui (2 Timotiejui 3:16-17).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kokios yra dingusios Biblijos knygos?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries