settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie depresiją? Kaip krikščionys gali nugalėti depresiją?

Atsakymas


Depresija yra paplitusi būklė, paveikianti milijonus žmonių, tikinčių ir netikinčių. Tie, kurie kenčia nuo depresijos, gali patirti labai intensyvų liūdesį, pyktį, beviltiškumą, nuovargį ir dar daugybę kitų simptomų. Jie gali jaustis nereikalingi ir netgi mąstyti apie savižudybę, nebesidomėti daiktais ir žmonėmis, kuriuos anksčiau mėgo. Depresiją dažnai sukelia gyvenimo aplinkybės, tokios kaip darbo netekimas, mylimojo mirtis, skyrybos arba psichologinės problemos, tokios kaip smurtas, menkavertiškumo jausmas.

Biblija mums sako būti pilniems džiaugsmo ir šlovinimo (Filipiečiams 4:4; Romiečiams 15:11), taigi Dievas nori, kad mes gyventume džiaugsmingus gyvenimus. Tai gali būti sudėtinga tiems, kurie kenčia nuo situacinės depresijos, tačiau tai galima išgydyti naudojant Dievo dovanas ir maldą, Biblijos skaitymą ir pritaikymą, palaikymo grupes, bendravimą su tikinčiaisiais, išpažintį, atleidimą ir konsultavimą. Mes turime sąmoningai stengtis nesusikoncentruoti ties savimi, bet rūpintis kitais. Depresijos jausmai dažnai gali būti panaikinti, kai tie, kurie kenčia nuo depresijos, savo dėmesį nukreipia nuo savęs į Kristų ir kitus.

Klinikinė depresija turi būti diagnozuota daktaro. Ją nebūtinai sukelia blogos gyvenimo aplinkybės ir simptomai ne visada gali būti pagydomi paties pastangomis. Priešingai negu kai kurie tikintieji tiki, klinikinė depresija nėra nuodėmės sukelta. Kartais depresiją sukelia fizinis sutrikimas, kuris turi būti gydomas vaistais ir konsultavimu. Be abejo, Dievas gali išgydyti bet kokią ligą ir sutrikimą. Tačiau kai kuriais atvejais kreiptis į daktarą dėl depresijos yra tas pats, kas kreiptis į daktarą dėl bet kokios kitos traumos.

Yra keletas dalykų, kuriuos gali daryti tie, kurie kenčia nuo depresijos, kad sumažintų nerimą. Jie turi pasirūpinti, kad jie visada būtų Žodyje, net tada, kai jie nesijaučia gerai. Mūsų emocijos gali mus suklaidinti ir nuvesti klyskeliais, bet Dievo Žodis yra tvirtas ir nesikeičia. Mums būtina išlaikyti stiprų tikėjimą Dievu ir dar stipriau į Jį įsikibti, kai mes einame per išbandymus ir pagundymus. Biblijoje parašyta, kad Dievas niekada neduos mums sunkesnių išbandymų negu mes galime pakelti (1 Korintiečiams 10:13). Nors depresija nėra nuodėmė, žmogus yra atsakingas už savo reakciją į tai, įskaitant profesionalios pagalbos ieškojimą. „Todėl per Jį visada aukokime Dievui šlovinimo auką, tai yra Jo vardą garbinančių lūpų vaisių“ (Hebrajams 13:15).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie depresiją? Kaip krikščionys gali nugalėti depresiją?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries