settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie demonus?

Atsakymas


Pagal Apreiškimo 12:9, demonai yra nupuolę angelai: „Taip buvo išmestas didysis slibinas, senoji gyvatė, vadinamas Velniu ir Šėtonu, kuris suvedžioja visą pasaulį. Jis buvo išmestas žemėn, ir kartu su juo buvo išmesti jo angelai“. Šėtono išmetimas iš dangaus yra simboliškai aprašytas Izaijo 14:12-15 ir Ezechielio 28:12-15. Kai Šėtonas nupuolė, jis su savimi pasiemė trečdalį angelų (Apreiškimo 12:4). Judo 1:6 taip pat minimi angelai, kurie nusidėjo. Taigi pagal Bibliją, demonai yra nupuolę angelai, kurie kartu su Šėtonu nusprendė maištauti prieš Dievą.

Kai kurie demonai dėl savo nuodėmės jau yra sukaustyti „amžinais pančiais tamsybėje didžiosios dienos teismui“ (Judo 1:6). Kiti klajoja laisvėje ir Efeziečiams 6:12 yra vadinami “šio amžiaus tamsybių valdovais <…> dvasinėmis blogio jėgomis danguje” (taip pat žr. Kolosiečiams 2:15). Demonai vis dar yra Šėtono pasekėjai ir kovoja su šventais angelais, bandydami sugriauti Dievo planą ir trukdyti Dievo žmonėms (Danieliaus 10:13).

Demonai, dvasinės būtybės, turi sugebėjimą užimti fizinį kūną. Demonų apsėdimas įvyksta tada, kai žmogaus kūnas yra visiškai užvaldomas demonų. Tai negali įvykti Dievo vaikui, nes Šventoji Dvasia gyvena tikinčiojo Jėzumi Kristumi širdyje (1 Jono 4:4).

Savo žemiškos tarnystės metu Jėzus susidūrė su daugybe demonų. Žinoma, nei vienas iš jų neprilygo savo jėga Kristui: „Vakarui atėjus, žmonės sugabeno pas Jėzų daug demonų apsėstųjų. Jis išvarė dvasias žodžiu“ (Mato 8:16). Jėzaus valdžia demonams buvo vienas iš įrodymų, jog Jis tikrai yra Dievo Sūnus (Luko 11:20). Demonai, kurie susidūrė su Jėzumi, žinojo, kas Jis toks yra ir Jo bijojo: „Ko tau iš mūsų reikia, Jėzau, Dievo Sūnau?! Atėjai pirma laiko mūsų kankinti?” (Mato 8:29). Demonai žino, kad jų baigtis bus pilna kančių.

Šėtonas ir jo demonai ieško progų sugriauti Dievo darbą ir apgauti visus, kuriuos tik gali (1 Petro 5:8; 2 Korintiečiams 11:14-15). Demonai yra apibūdinami kaip piktosios dvasios (Mato 10:1), nešvarios dvasios (Morkaus 1:27), meluojančios dvasios (1 Karalių 22:23) ir Šėtono angelai (Apreiškimo 12:9). Šėtonas ir jo demonai klaidina pasaulį (2 Korintiečiams 4:4), skleidžia kalidingą doktriną (1 Timotiejui 4:1), atakuoja krikščionis (2 Korintiečiams 12:7; 1 Petro 5:8) ir kovoja su šventais angelais (Apreiškimo 12:4-9).

Demonai/puolę angelai yra Dievo priešai, bet jie yra nugalėti priešai. Kristus „nuginklavo kunigaikštystes bei valdžias ir viešai jas pažemino, triumfuodamas prieš jas ant kryžiaus“ (Kolosiečiams 2:15). Kai mes atsiduodame Dievui ir priešinamės velniui, mums nėra ko bijoti. „Tas, kuris jumyse, didesnis už tą, kuris pasaulyje“ (1 Jono 4:4).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie demonus?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries