settings icon
share icon
Klausimas

Kaip atrodo dangus?

Atsakymas


Dangus yra tikra vieta, aprašyta Biblijoje. Vien tik Naujajame Testamente žodis “dangus” yra panaudotas 276 kartus. Šventajame Rašte minimi trys dangūs. Apaštalas Paulius „buvo paimtas iki trečiojo dangaus“, bet jam buvo uždrausta atskleisti, ką jis ten patyrė (2 Korintiečiams 12:1-9).

Jeigu trečias dangus egzistuoja, tuomet turi būti dar kiti du dangūs. Pirmas dangus dažniausiai minimas Senajame Testamente kaip „dangaus skliautas“ arba „dangaus tvirtuma“. Tai dangus, kuriame yra debesys, ir kuriame skraido paukščiai. Antras dangus yra tarpžvaigždinė/išorinė erdvė, kur yra žvaigždės, planetos ir kiti dangaus objektai (Pradžios 1:14-18) .

Trečio dangaus vieta mums nenurodyta, bet ten gyvena Dievas. Jėzus prižadėjo tikriems krikščionims paruošti vietą danguje (Jono 14:2). Senojo Testamento šventieji, kurie mirė tikėdami Dievo pažadu apie Atpirkėją, pateko į dangų (Efeziečiams 4:8). Visi, kurie tiki Kristumi, nepražus, bet turės amžiną gyvenimą (Jono 3:16).

Apaštalas Jonas turėjo privilegiją pamatyti ir apibūdinti dangišką miestą (Apreiškimo 21:10-27). Jonas buvo liudininkas, kad dangus (nauja žemė), buvo pripildytas „Dievo šlove“ (Apreiškimo 21:11). Ten Edeno sodo rojus yra atstatytas: gyvenimo vandens upė vėl laisvai teka, ir gyvenimo medis auga, nešdamas vaisių kiekvieną mėnesį, jo lapai gydo tautas (Apreiškimo 22:1-2). Nors Jonas iškalbingai apibūdino dangų, ribotas žmogus negali pilnai apibūdinti dangaus realybės (1 Korintiečiams 2:9).

Dangus- tai vieta, kur nebus neigiamų dalykų. Danguje nebebus ašarų, skausmo ir liūdesio (Apreiškimo 21:4). Danguje nebebus atsiskyrimo, nes mirtis bus nugalėta (Apreiškimo 20:6). Geriausias dalykas danguje yra mūsų Viešpaties ir Gelbėtojo būvimas (1 Jono 3:2). Mes veidu į veidą matysime Dievo Avinėlį, kuris mus pamilo ir paaukojo save, kad mes amžinai galėtume mėgautis Jo būvimu danguje.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip atrodo dangus?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries