settings icon
share icon
Klausimas

Kada įvyks bažnyčios paėmimas į dangų, prieš ar po suspaudimo laikotarpio?

Atsakymas


Bažnyčios paėmimo į dangų laikas yra viena iš kontraversiškiausių temų šiuolaikinėje bažnyčioje. Yra trys pagrindiniai požiūriai: „prieš suspaudimo laikotarpį“ (bažnyčia bus paimta į dangų prieš prasidedant suspaudimo laikotarpiui), „per suspaudimo laikotarpį“ (bažnyčia bus paimta į dangų per arba netoli suspaudimo laikotarpio vidurio), ir „po suspaudimo laikotarpio“ (bažnyčios paėmimas į dangų įvyks suspaudimo laikotarpio pabaigoje). Ketvirtas požiūris, žinomas kaip „prieš kerštą“, yra šiek tiek pakeista „per suspaudimo laikotarpį“ požiūrio versija.

Pirmiausia mus svarbu suprasti suspaudimo laikotarpio tikslą. Pagal Danieliaus 9:27, vis dar yra septyniasdešimtas “septynetas” (septyni metai), kurie turi išsipildyti. Visa Danieliaus pranašystė apie septyniasdešimt septynetų (Danieliaus 9:20-27) yra apie Izraelio tautą. Tuo metu Dievas savo dėmesį skirs Izraeliui. Septyniasdešimtas septynetas, suspaudimo laikotarpis, taip pat turi būti laikotarpis, kai Dievas konkrečiai tvarkysis su Izraeliu. Nors tai nebūtinai įrodo, kad bažnyčios tuo metu nebus, bet tai iškelia klausimą, kodėl bažnyčia turėtų ten būti tuo metu.

Pagrindinė Šventojo Rašto ištrauka, mokanti apie bažnyčios paėmimą į dangų, yra 1 Tesalonikiečiams 4:13-18. Joje rašoma, jog visi gyvi tikintieji ir tie, kurie mirė, susitiks su Viešpačiu Jėzumi ore ir bus su Juo amžinai. Bažnyčios paėmimo metu, Dievas pašalins visus tikinčiuosius nuo žemės. 1 Tesalonikiečiams 5:9 rašoma: „Juk Dievas mus paskyrė ne rūstybei, bet kad įgytume išgelbėjimą per mūsų Viešpatį Jėzų Kristų“. Apreiškimo knyga, kurioje daugiausiai aprašytas suspaudimo laikotarpis, yra pranašystė apie tai, kaip Dievas išlies savo kerštą suspaudimo laikotarpio metu. Atrodo, kad būtų nenuoseklu Dievui pažadėti, jog tikintieji neturės kentėti keršto, o po to juos palikti žemėje suspaudimo laikotarpio kentėjimams. Tai, kad Dievo pažadas išgelbėti tikinčiuosius nuo keršto yra parašytas netoli pažado pašalinti Savo žmones nuo žemės, atrodo sujungia tuos du įvykius.

Dar viena svarbi ištrauka apie bažnyčios paėmimo į dangų laiką yra Apreiškimo 3:10, kurioje Kristus pažada išgelbėti tikinčiuosius nuo „išbandymo valandos, kuri ištiks visą pasaulį“. Tai gali reikšti du dalykus. Arba Kristus apsaugos tikinčiuosius sunkumų metu, arba Jis juos išgelbės nuo jų. Abu yra galimi graikų žodžio „nuo“ vertimai. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, nuo ko Dievas prižadėjo apsaugoti tikinčiuosius. Ne tik nuo išbandymų, bet nuo išbandymo „valandos“. Kristus žada apsaugoti tikinčiuosius nuo laikotarpio, kurio metu bus tie išbandymai- suspaudimo laikotarpio. Suspaudimo laikotarpio tikslas, bažnyčios paėmimo į dangų tikslas, 1 Tesalonikiečiams 5:9 prasmė ir Apreiškimo 3:10 interpretacija remia „prieš suspaudimo laikotarpį“ požiūrį. Jeigu Biblija yra interpretuojama tiesiogiai ir nuosekliai, „prieš suspaudimo laikotarpį“ pozicija labiausiai atitinka Biblijos mokymą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kada įvyks bažnyčios paėmimas į dangų, prieš ar po suspaudimo laikotarpio?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries