settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie bažnyčios augimą?

Atsakymas


Nors Biblijoje tiesiogiai nerašoma apie bažnyčios augimą, tačiau bažnyčios augimo principas suprantamas iš Jėzaus žodžių: „Aš pastatysiu savo bažnyčią, ir pragaro vartai jos nenugalės“ (Mato 16:18). Paulius patvirtino, kad bažnyčios pagrindas yra Jėzus Kristus (1 Korintiečiams 3:11). Jėzus Kristus taip pat yra bažnyčios galva (Efeziečiams 1:18-23) ir bažnyčios gyvenimas (Jono 10:10). Visa tai turint omenyje, mums reikia nepamiršti, kad „augimas“ gali būti relatyvus terminas. Yra skirtingų rūšių augimų, ir kai kurie iš jų nematuojami skaičiais.

Bažnyčia gali būti gyva ir augti, net jeigu jos narių/lankytojų skaičius nesikeičia. Bažnyčia, kurioje žmonės auga malone ir Viešpaties Jėzaus pažinimu, atsiduoda Jo valiai savo gyvenimuose, asmeniškai ir kartu, patiria tikrą augimą. Gali būti didelių bažnyčių, kurių lankytojų skaičius didėja kas savaitę, bet kurios dvasiškai yra sąstingyje.

Bet kokios rūšies augimas seka įprastą modelį. Kaip ir kiti augantys organizmai, bažnyčia turi tuos, kurie sėja sėklą (evangelistai), tuos, kurie laisto tą sėklą (pastoriai/mokytojai), ir kitus, kurie naudoja savo dvasines dovanas vietinės bažnyčios augimui. Bet svarbu nepamiršti, kad Dievas augina ir padaugina (1 Korintiečiams 3:7). Tie, kurie sėja ir laisto, gaus atlyginimą pagal savo darbą (1 Korintiečiams 3:8).

Tam, kad vietinė bažnyčia augtų, reikia balanso tarp sejėjų ir laistytojų. Tai reiškia, kad kiekvienas sveikos bažnyčios narys privalo žinoti savo dvasines dovanas, kad galėtų funkcionuoti Kristaus kūne. Jeigu sėjime ir laistyme nebus balanso bažnyčia neaugs taip, kaip Dievas nori. Žinoma, tam, kad Dievo jėga veiktų tuose, kurie sėja ir laisto, ir kad Dievas augintų tai, kas pasėta, žmonės turi kasdien priklausyti nuo Šventosios Dvasios ir Jai paklusti.

Gyvuojančios ir augančios bažnyčios aprašymas randamas Apaštalų darbų 2:42-47, kur tikintieji “ištvėrmingai laikėsi apaštalų mokymo, bendravimo, duonos laužymo ir maldų“. Jie tarnavo vienas kitam ir kitiems skelbė apie Viešpatį, nes Viešpats „kasdien gausino bažnyčią išgelbėtaisiais“. Kai bažnyčioje yra visi šitie dalykai, ji patiria dvasinį augimą, nepaisant to, ar skaičius didėja ar ne.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie bažnyčios augimą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries