settings icon
share icon
Klausimas

Kaip atsirado skirtingos rasės?

Atsakymas


Biblijoje nėra aiškaus atsakymo iš kur atsirado skirtingos žmonijos „rasės“. Realybėje yra tik viena rasė- žmogaus rasė. Žmogaus rasėje yra odos spalvos ir kitų bruožų įvairovė.

Kai kurie spėlioja, kad, kai Dievas sumaišė kalbas prie Babelio bokšto (Pradžios 11:1-9), Jis taip pat sukūrė skirtingas rases. Įmanoma, jog Dievas pakoregavo žmonių genetiką tam, kad jie galėtų išgyventi skirtingose gamtinėse sąlygose (pvz. Afrikiečių tamsi odos spalva padeda ištverti Afrikos karštį). Pagal šį požiūrį, Dievas sumaišė kalbas ir žmonės buvo priversti atsiskirti vienas nuo kitų. Tuomet Dievas sukūrė skirtingų rasių genetinius kodus pagal tai, kur kiekviena žmonių grupė apsistojo gyventi. Nors šis paaiškinimas yra galimas, tačiau mes neturime Biblinio pagrindo jam pagrįsti. Rasė/odos spalva niekur neminima kartu su Babelio bokštu, taigi tarp jų nėra ryšio.

Po tvano, kai atsirado skirtingos kalbos, žmonės, kalbantys ta pačia kalba, išsikraustė gyventi kartu. To pasekoje genų „bankas“ ryškiai sumažėjo, nes jau nebe visa žmonija maišėsi kartu, bet tik tam tikra žmonių grupė. Giminaičiai tuokėsi vienas su kitu, ir kai kurie bruožai ypatingai išsiskyrė tose skirtingose grupėse (visi bruožai buvo genetiniame kode). Kai ta pati žmonių grupė tuokėsi vienas su kitais, genų „bankas“ vis mažėjo, ir laikui bėgant visi žmonės, kurie kalbėjo ta pačia kalba, turėjo panašius bruožus.

Kitas paaiškinimas yra, jog Adomas ir Ieva turėjo genus, kurie jiems leido turėti juodų, rudų ir baltų palikuonių (ir visų kitų spalvų). Tai būtų panašu į šeimą, kurioje tėvai yra skirtingų odos spalvų, ir jų vaikų odos spalvos skiriasi. Kadangi Dievas norėjo, kad žmonija būtų skirtinga/įvairi savo išvaizda, tai, kad Dievas leido Adomui ir Ievai turėti skirtingų spalvų vaikų, atrodo normalu. Vėliau mes skaitome Biblijoje, jog po tvano vieninteliai išgyvenę žmonės buvo Nojus, jo žmona, Nojaus trys sūnūs ir jų žmonos- iš viso aštuoni žmonės (Pradžios 7:13). Tikriausiai Nojaus marčios buvo kitų rasių. Nojaus žmona taip pat galėjo būti kitokios rasės nei Nojus. Galbūt visi aštuoni buvo maišytų rasių, ir tai reikštų, jog jie turėjo genetinius kodus, kurie jiems leido turėti skirtingų rasių vaikus.

Nesvarbu, koks bebūtų paaiškinimas, svarbiausia, jog mes visi priklausome vienai rasei. Mes visi esame vienodai sukurti to paties Dievo, ir visi esame sukurti tam pačiam tikslui- nešti garbę Dievui.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip atsirado skirtingos rasės?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries