settings icon
share icon
Klausimas

Kaip aš galiu atleisti tiems, kurie nusidėjo prieš mane?

Atsakymas


Kiekvienas iš mūsų kažkada buvo įžeistas ar nuskriaustas. Kaip mes, krikščionys, turėtume reaguoti, kai kas nors prieš mus nusižengia? Biblija mus moko, kad mes turime atleisti. Efeziečiams 4:21 parašyta: „Būkite malonūs, gailestingi, atlaidūs vieni kitiems, kaip ir Dievas Kristuje atleido jums.“ Panašius nurodymus randame Kolosiečiams 3:13: “Būkite vieni kitiems pakantūs ir atleiskite vieni kitiems, jei vienas prieš kitą turite skundą. Kaip Kristus atleido, taip ir jūs atleiskite.“ Abi ištraukos moko, kad mes turime atleisti, nes Dievas mums atleido. Kodėl mes atleidžiame? Nes mums buvo atleista.

Būtų paprasta atleisti, jeigu mes turėtume atleisti tik tiems, kurie ateina pas mus jausdamiesi blogai ir atgailaudami. Bet Biblija mus moko atleisti visiems, kurie nusidėjo prieš mus, be jokių sąlygų. Kai mes atsisakome atleisti, mes pasirenkame pagiežą, kartėlį, pyktį- nei viena iš jų nėra krikščioniška savybė. Viešpaties maldoje („Tėve Mūsų“) mes prašome Dievo mums atleisti taip, kaip mes atleidžiame kitiems (Mato 6:12). Mato 6:14-15 Jėzus sakė: „Jeigu jūs atleisite žmonėms jų nusižengimus, tai ir jūsų dangiškasis Tėvas atleis jums, o jeigu jūs neatleisite žmonėms jų nusižengimų, tai ir jūsų Tėvas neatleis jūsų nusižengimų“. Kitų Rašto ištraukų šviesoje geriausia šias eilutes interpretuoti mokant, kad tie, kurie atsisako atleisti kitiems žmonėms, patys niekada nepatyrė tikro atleidimo iš Dievo.

Kiekvieną kartą, kai mes nepaklūstame vienam iš Dievo įsakymų, mes nusidedame. Kai mes nusižengiame prieš kitą žmogų, mes ne tik nusižengiame prieš jį, bet taip pat ir prieš Dievą. Kai mes suprantame, kad Dievas mums atleido visus mūsų nusižengimus, mes negalime neatleisti kitiems. Mes visi nusidėjome prieš Dievą nepalyginamai daugiau negu bet koks žmogus gali nusidėti prieš mus. Jeigu Dievas mums tiek daug atleido, kaip mes galime neatleisti kitiems tiek mažai? Jėzaus palyginimas Mato 18:23-25 labai gerai tai iliustruoja. Dievas pažadėjo, kad, kai mes ateisime pas Jį prašydami atleidimo, Jis mums atleis (1 Jono 1:9). Mes turėtume atleisti be jokių ribų, nes Dievo atleidimas mums yra beribis (Luko 17:3-4).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip aš galiu atleisti tiems, kurie nusidėjo prieš mane?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries