settings icon
share icon
Klausimas

Ką reiškia būti atgimusiu iš naujo krikščionimi?

Atsakymas


Ką reiškia būti atgimusiu iš naujo krikščionimi? Klasikinė Biblijos ištrauka, atsakantį į šį klausimą yra Jono 3:1-21. Šioje ištraukoje Viešpats Jėzus Kristus kalba su Nikodemu, žinomu fariziejumi ir Sinedriono (žydų valdžios organo) nariu. Nikodemas atėjo pas Jėzų naktį, nes turėjo Jam klausimų.

Bekalbėdamas su Nikodemu Jėzus pasakė: „ Iš tiesų, iš tiesų sakau tau: jei kas negims iš naujo, negalės regėti Dievo karalystės". Nikodemas paklausė Jo: „Bet kaip gali gimti žmogus, būdamas senas? Argi jis gali antrą kartą įeiti į savo motinos įsčias ir gimti?" Jėzus jam atsakė: „Iš tiesų, iš tiesų sakau tau: jei kas negims iš vandens ir Dvasios, negalės įeiti į Dievo karalystę. Kas gimė iš kūno, yra kūnas, o kas gimė iš Dvasios, yra dvasia. Nesistebėk, jog pasakiau tau: jums būtina gimti iš naujo" (Jono 3:3–7).

Išsireiškimas „gimti iš naujo“ reiškia „atgimti iš aukštybių“. Nikodemas turėjo realų poreikį. Jam reikėjo pakeisti savo širdį – pasikeisti dvasiškai. Naujas gimimas, gimimas iš naujo – tai Dievo veiksmas, kuriuo tikinčiam žmogui suteikiamas amžinasis gyvenimas (2 Korintiečiams 5:17; Titui 3:5; 1 Petro 1:3; 1 Jono 2:29; 3:9; 4:7; 5:1-4, 18). Jono 1:12-13 rašoma, kad „gimti iš naujo“ taip pat reiškia per tikėjimą Jėzumi Kristumi „tapti Dievo vaiku“.

Kyla logiškas klausimas: „Kodėl žmogui reikia gimti iš naujo?“ Apaštalas Paulius Efeziečiams 2:1 sako: „Ir jūs buvote mirę nusikaltimais ir nuodėmėmis“. Romiečiams jis rašė: „Nes visi nusidėjo ir stokoja Dievo šlovės“ (Romiečiams 3:23). Nusidėjėliai yra dvasiškai „mirę“. Per tikėjimą Jėzumi Kristumi jie gauną dvasinį gyvenimą, ir Biblija tai vadina atgimimu. Tik tie žmonės, kuri e yra atgimę iš naujo, gauna nuodėmių atleidimą ir gali bendrauti su Dievu.

Kaip galima gimti iš naujo? Efeziečiams 2:8-9 rašoma: „Nes jūs esate išgelbėti malone per tikėjimą, ir tai ne iš jūsų- tai Dievo dovana, ir ne dėl darbų, kad kas nors nesigirtų". Kai žmogus yra išgelbėjamas, jis gimsta iš naujo, dvasiškai atsinaujina ir tampa Dievo vaiku. Vienintelis būdas „gimti iš naujo“ yra tikėti Jėzumi Kristumi; Tuo, kuris savo mirtimi ant kryžaus sumokėjo už nuodėmes. „Taigi, jei kas yra Kristuje, tas yra naujas kūrinys. Kas sena- praėjo, štai visa tapo nauja" (2 Korintiečiams 5:17).

Jei tu niekada netikėjai, kad Jėzus Kristus yra Gelbėtojas, ar tu šiandien atkreipsi dėmesį į Šventosios Dvasios paraginimą tavo širdžiai? Tau reikia gimti iš naujo. Ar tu šiandien sukalbėsi atgailos maldą ir tapsi nauju kūriniu Kristuje? „Visiems, kurie Jį priėmė, Jis davė galią tapti Dievo vaikais – tiems, kurie tiki Jo vardą, kurie ne iš kraujo, ne iš kūno norų ir ne iš vyro norų, bet iš Dievo gimę" (Jono 1:12-13).

Jei Jūs norite priimti Jėzų Kristų kaip savo Gelbėtoją ir gimti iš naujo, žemiau yra pateiktas maldos pavyzdys. Atsiminkite – skaitydami šią ar bet kokią kitą maldą Jūs nebūsite išgelbėti. Tik tikėjimas Kristumi gali išgelbėti Jus iš nuodėmių. Ši malda tėra būdas išreikšti savo tikėjimą Dievu ir padėkoti Jam už išgelbėjimą. „Dieve, aš žinau, kad esu nusidėjęs prieš Tave ir nusipelniau bausmės. Tačiau Jėzus Kristus prisiėmė tą bausmę, kurios aš nusipelniau, kad per tikėjimą Juo man būtų atleista. Aš pasitikiu Tavimi, kad Tu mane išgelbėsi. Dėkoju už Tavo nuostabią malonę ir atleidimą – amžinojo gyvenimo dovaną! Amen!"

Ar Jūs, perskaitę atsakymą į šį klausimą, priėmėte sprendimą dėl Kristaus? Jei taip, prašome spustelėti klavišą „Aš priėmiau Kristų šiandien“.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką reiškia būti atgimusiu iš naujo krikščionimi?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries