settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra atgailos malda?

Atsakymas


Malda Dievui, kuria meldžiasi žmogus, supratęs, kad yra nusidėjėlis, ir kad jam reikia Gelbėtojo, yra vadinama atgailos malda. Tos maldos sukalbėjimas nieko neišgelbės. Tikra atgailos malda tik atspindi, ką žmogus žino, supranta ir tiki apie savo nuodėmingumą ir išgelbėjimo reikalingumą.

Pirmasis atgailos maldos aspektas yra supratimas, kad mes visi esame nusidėjėliai. Romiečiams 3:10 rašoma: „Kaip ir parašyta: ‚Nėra teisaus, nėra nė vieno‘“. Biblijoje aiškiai parašyta, kad mes visi nusidėjome. Mes visi esame nusidėjėliai, kuriems reikia Dievo gailestingumo ir atleidimo (Tito 3:5-7), nes dėl savo nuodėmių mes nusipelnėme amžinos bausmės (Mato 25:46). Atgailos malda – tai maldavimas malonės vietoj teismo, pasigailėjimo vietoj rūstybės.

Antrasis šios maldos aspektas – supratimas to, ką Dievas padarė, kad pakeistų mūsų pražūtingą ir nuodėmingą padėtį. Dievas, Jėzaus Kristaus asmenyje, įsikūnijo ir tapo žmogumi (Jono 1:1, 14). Jėzus mums apreiškė Dievo tiesą ir gyveno tobulą, teisingą gyvenimą, nepadarydamas nei vienos nuodėmės (Jono 8:46; 2 Korintiečiams 5:21). Jis mirė ant kryžiaus vietoje mūsų, prisiimdamas mums skirtą bausmę (Romiečiams 5:8). Prisikeldamas iš numirusių, Jėzus įrodė savo pergalę prieš nuodėmę, mirtį ir pragarą (Kolosiečiams 2:15; 1 Korintiečiams 15 skyrius). Tik dėl to mes galime gauti nuodėmių atleidimą ir amžinojo gyvenimo danguje pažadą – jei tik patikėsime Jėzumi Kristumi. Viskas, ko mums reikia – tai patikėti, kad Jis mirė vietoje mūsų ir prisikėlė iš mirties (Romiečiams 10:9-10). Mes galime būti išgelbėti tik iš malonės ir tik per tikėjimą Jėzumi Kristumi. Efeziečiams 2:8 rašoma: „Nes jūs esate išgelbėti malone per tikėjimą, ir tai ne iš jūsų- tai Dievo dovana“.

Ši atgailos malda yra paprastas būdas parodyti Dievui, kad tu tiki Jėzumi Kristumi kaip savo Gelbėtoju. Išgelbėjimui nereikalingi jokie „stebuklingi“ žodžiai. Tik tikėjimas Kristumi gali išgelbėti tave iš nuodėmių. Jei tu supranti, kad esi nusidėjėlis ir tau reikia išgelbėjimo Jėzuje Kristuje, tu gali melstis Dievui šia malda: „Dieve, aš žinau, kad esu nusidėjęs prieš Tave ir nusipelniau bausmės. Tačiau Jėzus Kristus prisiėmė tą bausmę, kurios aš nusipelniau, kad per tikėjimą Juo man būtų atleista. Aš pasitikiu Tavimi, kad Tu mane išgelbėsi. Dėkoju už Tavo nuostabią malonę ir atleidimą – amžinojo gyvenimo dovaną! Amen!"

Ar Jūs, perskaitę atsakymą į šį klausimą, priėmėte sprendimą dėl Kristaus? Jei taip, prašome spustelėti klavišą „Aš priėmiau Kristų šiandien“.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra atgailos malda?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries