settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra ateizmas?

Atsakymas


Ateizmas tai požiūris, jog Dievas neegzistuoja. Ateizmas nėra naujai išsivystęs. Psalmių 14:1, 1000 metų prieš Kristų, Dovydas rašė: „Kvailys pasakė savo širdyje: ‚Nėra Dievo‘.“ Naujausios statistikos rodo, jog vis daugiau žmonių tvirtina esą ateistai, beveik 10% visame pasaulyje. Kodėl vis didėja ateistų skaičius? Ar ateizmas tikrai logiška pozicija, kaip ją laiko patys ateistai?

Kodėl ateizmas išvis egzistuoja? Kodėl Dievas paprasčiausiai savęs neapreiškia žmonėms ir neįrodo savo egzistavimo? „Jeigu Dievas tiesiog pasirodytų“,- galvoja kai kurie, „visi tikrai patikėtų Juo!” Problema slypi tame, kad Dievas nenori tiesiog įtikinti žmones, kad Jis egzistuoja. Dievas trokšta, kad žmonės Juo tikėtų (2 Petro 3:9) ir tikėjimu priimtų Jo išgelbėjimo dovaną (Jono 3:16). Dievas daugybę kartų aiškiai parodė savo egzistavimą Senajame Testamente (Pradžios 6-9; Išėjimo 14:21-22; 1 Karalių 18:19-31). Ar žmonės tikėjo, kad Dievas egzistuoja? Taip. Ar jie paliko savo nedorą gyvenimo būdą ir pakluso Dievui? Ne. Jeigu žmogus nėra pasiruošęs priimti Dievo egzistavimo tikėjimu, tuomet jis/ji tikrai nėra pasiruošęs tikėjimu priimti Jėzaus Kristaus kaip Gelbėtojo (Efeziečiams 2:8-9). Dievas trokšta, kad žmonės taptų krikščionys, o ne tik teistai (tie, kurie tiki Dievo egzistavimu).

Biblijoje rašoma, jog mes turime priimti Dievo egzistavimą tikėjimu. Hebrajams 11:6 rašoma: „O be tikėjimo neįmanoma patikti Dievui. Kas artinasi prie Dievo, tam būtina tikėti, kad Jis yra ir kad uoliai Jo ieškantiems atsilygina.“ Biblija mums primena, kad mes esame palaiminti, kai tikime ir pasitikime Dievu tikėjimu: „Jėzus jam tarė: ‚Tomai, tu įtikėjai, nes mane pamatei. Palaiminti, kurie tiki nematę!’” (Jono 20:29).

Dievo egzistavimas turi būti priimtas tikėjimu, tačiau tai nereiškia, kad tikėjimas Dievu yra ne logiškas. Yra daugybė gerų argumentų, įrodančių Dievo egzistavimą. Biblijoje rašoma, jog Dievo egzistavimas aiškiai matomas visatoje (Psalmių 19:1-4), gamtoje (Romiečiams 1:18-22) ir mūsų širdyse (Ekleziasto 3:11). Taigi Dievo egzistavimo negalima įrodyti, mes tai turime priimti tikėjimu.

Tačiau tiek pat tikėjimo reikia tikint ateizmu. Teigti, jog „Dievas neegzistuoja“ tai tas pats, kas pripažinti, jog žinai absoliučiai viską, ką įmanoma žinoti, ir buvai visur, kur įmanoma būti šioje visatoje, ir buvai liudytoju visko, kas gali įvykti. Žinoma, joks ateistas to nesakytų. Bet sakydami, jog Dievas tikrai neegzistuoja, jie teigia tuos dalykus. Ateistai negali įrodyti, kad Dievas neegzistuoja. Pavyzdžiui, jie negali įrodyti, jog Dievas negyvena saulės centre, po Jupiterio debesimis ar kažkokiame tolimame ūke. Kadangi tos vietos yra mums neprieinamos, neįmanoma įrodyti, jog Dievas neegzistuoja. Reikia tiek pat tikėjimo būti ateistu kaip ir būti teistu.

Ateizmas negali būti įrodytas, Dievo egzistavimas turi būti priimtas tikėjimu. Žinoma, krikščionys tvirtai tiki, jog Dievas egzistuoja ir pripažįsta, jog tai paremta tikėjimu. Tačiau tuo pačiu metu mes nesutinkame su teiginiu, jog tikėjimas Dievu yra ne logiškas. Mes tikime, kad Dievo egzistavimas yra aiškiai matomas, stipriai jaučiamas ir remiantis filosofija ir mokslu įrodytas, jog yra būtinas. „Dangūs skelbia Dievo šlovę, tvirtuma byloja apie Jo rankų darbus. Diena pasakoja dienai, o naktis nakčiai. Nėra kalbos ar tarmės, kur jų balsas nebūtų girdimas. Per visą žemę sklinda jų garsas, jų žodžiai- iki pasaulio krašto“ (Psalmių 19:1-4).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra ateizmas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries