settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra Armagedono mūšis?

Atsakymas


Žodis „Armagedonas“ yra kilęs iš hebrajų žodžio Har-Magedone, kuris reiškia, „Megido kalnas“. Šis žodis tapo sinonimu ateityje įvyksiančiam mūšiui, kurio metu Dievas įsikiš ir sunaikins Antikristo armijas, kaip numatoma biblinėje pranašystėje (Apreiškimo 16:16; 20:1-3,7-10). Minios žmonių dalyvaus Armagedono mūšyje, visos tautos susirinks kovoti prieš Kristų.

Tiksli Amagedono slėnio vieta nėra aiški, nes nėra kalno vadinamo Megido. Tačiau kadangi “Har” taip pat gali reikšti “kalva”, tikriausiai mūšio vieta yra kalvota teritorija, supanti Merido lygumą, apie 6o mylių į šiaurę nuo Jeruzalės. Daugiau nei du šimtai mūšių įvyko tame regione. Megido lyguma ir Esdraelono lyguma bus pagrindinis taškas Armagedono mūšyje, kuris apims visą Izraelį- pietuose iki Edomo miesto Bacros (Izaijo 63:1). Armagedono slėnis yra žymus dviem didžiomis pergalėmis Izraelio istorijoje: 1) Barako pergale prieš Kaananiečius (Teisėjų 4:15) ir 2) Gideono pergale prieš Midjaniečius (Teisėjų 7). Armagedonas taip pat yra dviejų tragedijų vieta: 1) Sauliaus ir jo sūnų mirčių (1 Samuelio 31:8) ir 2) Karaliaus Jozijo mirties (2 Karalių 23:29-30; 2 Kronikų 35:22).

Dėl tokios istorijos Armagedono slėnis tapo paskutiniojo konflikto tarp Dievo ir blogio jėgų simboliu. Žodis “Harmagedonas” randamas tik Apreiškimo 16:16: „Ir jis subūrė juos į vietovę, kuri hebrajiškai vadinasi Harmagedonas.“ Čia kalbama apie karalių, kurie yra atsidavę Antikristui, susirinkimą kartu paskutiniai atakai prieš Izraelį. Harmagedone „įniršio ir rūstybės vyno taurė“ (Apreiškimio 16:19) bus duota ir Antikristas bei jo pasekėjai bus nuversti ir nugalėti. Armagedonas tapo bendru terminu, kuris reiškia pasaulio pabaigą, nebūtinai mūšį, kuris įvyks Megido lygumoje.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra Armagedono mūšis?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries