settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra apokalipsė?

Atsakymas


Žodis „apokalipsė“ yra kilęs iš graikų žodžio apocalupsis, kuris reiškia „atskleidžiantis, atidengimas, nuimti uždangalą“. Apreiškimo knyga kartais vadinama „Jono apokalipse“, nes joje Dievas atskleidžia Jonui paskutiniuosius laikus. Be to, graikų žodis „apokalipsė“ yra pats pirmas žodis Apreiškimo knygos graikų tekste. Frazė „apokaliptinė literatūra“ yra naudojama apibūdinant simbolius, vaizdinius ir skaičius, kurie perteikia ateities įvykius. Apokaliptinės literatūros pavyzdžiai Biblijoje, neskaitant Apreiškimo knygos, yra Danieliaus 7-12 skyriai, Izaijo 24-27 skyriai, Ezechielio 37-41 skyriai ir Zacharijo 9-12 skyriai.

Kodėl apokaliptinėje literatūroje naudojami simboliai ir vaizdiniai? Apokaliptinės knygos buvo parašytos tuo metu, kai buvo išmintingiau žinią paslėpti vaizdiniuose ir simboliuose negu ją perteikti paprasta kalba. Be to, simboliai sukūrė paslaptingumą apie laiko ir vietos detales. Tokių simbolių tikslas nebuvo įnešti sumaištį, bet pamokyti ir padrąsinti Dievo pasekėjus sunkiu metu.

Terminas “apokalipsė” (ne konkrečia bibline prasme) taip pat naudojamas kalbant apie paskutiniuosius laikus arba apie konkrečius paskutiniųjų laikų įvykius. Paskutiniųjų laikų įvykiai, tokie kaip antrasis Kristaus atėjimas ir Armagedono mūšis kartais vadinami Apokalipse. Apokalipsė bus galutinis Dievo, Jo keršto, Jo teisingumo ir galiausiai Jo meilės apreiškimas. Jėzus Kristus yra aukščiausia Dievo “apokalipsė”, nes Jis mums apreiškė Dievą (Jono 14:9; Hebrajams 1:2).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra apokalipsė?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries