settings icon
share icon
Klausimas

Ar krikščionis turėtų naudoti antidepresantus arba kitokius vaistus, naudojamus rūpinantis psichine sveikata?

Atsakymas


Milijonai žmonių yra paveikti panikos atakų, nerimo sutrikimų, fobijų ir depresijos. Nors medicinos specialistai tiki, kad dažnai auksčiau paminėti sutrikimai prasideda žmogaus psichikoje, tačiau yra atvejų, kai to priežastis yra chemikalų disbalansas. Kartais problema prasideda psichikoje, tačiau vėliau tai prisideda prie chemikalų disbalanso, kuris palaiko problemą. Tokiais atvejais dažnai išrašomi vaistai, kurie padeda sutvarkyti chemikalų disbalansą, ir taip išgydomi psichologiniai sutrikimai. Ar tai yra nuodėmė? Ne. Dievas leido žmogui geriau suprasti mediciną, kurią Dievas dažnai naudoja išgydymo procese. Ar Dievui reikia žmonių pagamintų vaistų, kad išgydytų? Žinoma, kad ne. Bet Dievas leido medicinai tobulėti, ir mes neturime jokios biblinės priežasties ja nesinaudoti.

Tačiau yra plona riba tarp vaistų naudojimo išgyjimui ir pastovios priklausomybės nuo vaistų kasdieniame gyvenime. Mums reikia pripažinti Dievą kaip Didyjį Gydytoją ir žinoti, kad tik Jis turi galią pilnai išgydyti (Jono 4:14). Mums visų pirma reikia tikėtis išgydymo iš Dievo. Pavyzdžiui, vaistai, kurie nudojami gydyti panikos atakas, turėtų būti naudojami tik iki tokio lygio, kad žmogus, kenčiantis nuo panikos atakų, galėtų susidoroti su tikrosiomis baimės priežastimis. Jie turėtų būti naudojami grąžinant kenčiančiam žmogui kontrolę. Tačiau daug nuo panikos kenčiančių žmonių naudoja vaistus, kad jiems nereikėtų rūpintis tikrosiomis ligos priežastimis. Toks elgesys yra atsakomybės neigimas, Dievo išgydymo neigimas ir gali būti, kad tai taip pat yra atsisakymas kitiems suteikti laisvę per atleidimą ar užbaigimą kažkokio įvykio praeityje, kuris galbūt prisidėjo prie šios ligos. Toks elgesys tampa nuodėme, nes jis yra paremtas savanaudiškumu.

Kai vaistai yra naudojami gydyti simptomus, ir tuo pačiu metu yra pasitikima Dievo Žodžiu bei išmintingu kitų patarimu, kaip pasiekti pasikeitimus širdyje ir prote, dažniausiai poreikis naudoti vaistus mažėja. [Atrodo, kad yra žmonių, kurių kūnams reikalingas ilgalaikis antidepresantų naudojimas, kad simptomai būtų sumažinti. Taip pat yra psichologinių sutrikimų, tokių kaip bipolinis sutrikimas ir šizofrenija, kuriems reikalingas ilgalaikis vaistų naudojimas, panašiai kaip insulinas reikalingas diabetikams.] Tikinčiojo pozicija Kristuje yra įtvirtinta, ir Dievas duoda išgydymą toms širdies ir proto vietos, kurios sukelia ligą. Pavyzdžiui, kovojant su nerimu, mes galime pažvelgti į Bibliją ir sužinoti, ką Dievo Žodis sako apie baimės vietą tikinčiojo gyvenime. Toliau pateiktų Rašto vietų skaitymas ir meditavimas gali padėti išgyti, nes jos nušviečia buvimo Dievo vaiku tiesą: Patarlių 29:25; Mato 6:34; Jono 8:32; Romiečiams 8:28-39; 12:1-2; 1 Korintiečiams 10:13; 2 Korintiečiams 10:5; Filipiečiams 4:4-9; Kolosiečiams 3:1-2; 2 Timotiejui 1:6-8; Hebrajams 13:5-6; Jokūbo 1:2-4; 1 Petro 5:7; 2 Petro 1:3-4; 1 Jono 1:9; 4:18-19.

Dievas gali išgydyti stebuklingai ir antgamtiniu būdu. Mes turėtume melstis, kad Jis tai padarytų. Dievas taip pat gyvo per mediciną ir daktarus. Mes taip pat turėtume už tai melstis. Kad ir kokią kryptį Dievas pasirinktų, mūsų pasitikėjimas turėtų būti tik Jame (Mato 9:22).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar krikščionis turėtų naudoti antidepresantus arba kitokius vaistus, naudojamus rūpinantis psichine sveikata?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries