settings icon
share icon
Klausimas

Ar šiandien dar egzistuoja antgamtinės Dvasios dovanos?

Atsakymas


Visų pirma svarbu suprasti, jog tai nėra klausimas, ar Dievas vis dar daro stebuklus šiandien. Būtų kvaila ir priešinga Biblijai teigti, kad Dievas negydo žmonių, nekalba žmonėms ir nedaro antgamtinių ženklų ir stebuklų šiandien. Tai klausimas, ar antgamtinės Dvasios dovanos, apibūdintos 1 Korintiečiams 12-14 vis dar egzistuoja bažnyčioje. Tai taip pat nėra klausimas, ar Šventoji Dvasia gali duoti kažkam antgamtinę dovaną. Klausimas yra ar Šventoji Dvasia dalina antgamtines dovanas šiandien. Mes sutinkame, kad Šventoji Dvasia laisvai dalina dovanas pagal Savo valią (1 Korintiečiams 12:7-11).

Apaštalų darbų knygoje ir laiškuose daugumą stebuklų atliko apaštalai ir jų artimi bendradarbiai. Paulius paaiškina kodėl: „Iš tiesų jūsų akyse pasitvirtino apaštalo ženklai: visokeriopa kantrybė, ženklai, stebuklai ir galingi darbai“ (2 Korintiečiams 12:12). Jeigu kiekvienas tikintysis Kristuje sugebėtų daryti ženklus, stebuklus ir galingus darbus, tuomet ženklai, stebuklai ir galingi darbai niekaip nebūtų išskirtinis apaštalų ženklas. Apaštalų darbų 2:22 rašoma, kad Jėzų patvirtino galingi darbai, stebuklai ir ženklai. Panašiai ir apaštalai ženklais ir stebuklais, kuriuos jie atliko, buvo „pažymėti“ kaip tikri Dievo pasiuntiniai. Apaštalų darbų 14:3 parašyta, kad evangelija buvo patvirtinta stebuklais, kuriuos atliko Paulius ir Barnabas.

1 Korintiečiams 12-14 skyriai yra apie Dvasios dovanas. Atrodo, kad pagal tą ištrauką „įprasti“ krikščionys kartais gaudavo antgamtinių dovanų (12:8-10, 28-30). Tačiau mes nežinome, kaip dažnai tai įvykdavo. Kadangi parašyta, jog apaštalai buvo „pažymėti“ ženklais ir stebuklais, atrodo, kad „įprasti“ krikščionys gaudavo antgamtines dovanas tik išimties atveju. Išskyrus apaštalus ir jų artimus bendradarbius, jokie kiti žmonės, naudojantys antgamtines dovanas, Naujajame Testamente konkrečiai nepaminėti.

Taip pat svarbu suprasti, jog bažnyčia neturėjo pilnos Biblijos, kaip mes turime šiandien (2 Timotiejui 3:16-17). Taigi pranašavimo, supratimo ir išminties dovanos buvo reikalingos, kad ankstyvieji krikščionys žinotų, ką Dievas nori, kad jie darytų. Pranašavimo dovana padėjo tikintiesiems perteikti naują tiesą ir apreiškimą iš Dievo. Kadangi dabar Dievo apreiškimas yra pilnas Biblijoje, „apreiškiančios“ dovanos yra nebereikalingos, bent jau ne tiek pat, kiek Naujajame Testamente.

Dievas stebuklingai gydo žmones kasdien. Dievas vis dar kalba šiandien- girdimu balsu, mūsų protuose, per įspūdžius ar jausmus. Dievas vis dar daro nuostabius stebuklus, ženklus, galingus darbus, ir kartais Jis tai daro per krikščionis. Tačiau tai nebūtinai yra Šventosios Dvasios antgamtinė dovana. Pagrindinė antgamtinių dovanų paskirtis buvo įrodyti, jog evangelija yra tikra, ir kad apaštalai yra tikri Dievo pasiuntiniai. Biblijoje nerašoma, kad antgamtinės dovanos išnyko, tačiau tai taip pat nepaaiškina, kodėl jos nesutinkamos taip dažnai kaip Naujajame Testamente.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar šiandien dar egzistuoja antgamtinės Dvasios dovanos?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries