settings icon
share icon
Klausimas

Ar angelai yra vyrai ar moterys?

Atsakymas


Nėra jokių abejonių, kad Šventajame Rašte angelai visada yra minimi vyriškoje giminėje. Graikų žodis „angelas“, naudojamas Naujajame Testamente, angelos yra vyriškos giminės. Moteriška žodžio angelos forma net neegzistuoja. Gramatikoje yra trys giminės- vyriška (jis, jam, jo), moteriška (ji, jos, jai) ir niekatrioji. Angelai nebuvo minimi jokia kita gimine tik vyriška. Visuose angelų pasirodymuose Biblijoje, jie niekada nebuvo minimi moteriška (ji) ar niekatriąja gimine. Be to, kai angelai pasirodydavo, jie visada buvo apsirengę kaip vyrai (Pradžios 18:2,16; Ezechielio 9:2). Niekur Rašte nėra minimas angelas, apsirengęs kaip moteris.

Vieninteliai angelų vardai, minimi Biblijoje,- Mykolas, Gabrielius, Liuciferis- yra vyriški vardai. „Mykolas ir jo angelai“ (Apreiškimo 12:7); “ji [Marija] sumišo nuo jo [Gabrieliaus] žodžių“ (Luko 1:29); “Liuciferi, ryto aušros sūnau” (Izaijo 14:12). Kitose vietose minimi angelai taip pat yra vyriškos giminės. Teisėjų 6:21 minimas angelas yra vyriškos giminės. Zacharijas uždavė angelui klausimą ir rašė, kad „jis“ atsakė (Zacharijo 1:19). Kai Apreiškimo knygoje minimi angelai, visuomet naudojami įvardžiai “jis” ir “jo” (Apreiškimo 10:1,5; 14:19; 16:2,4,17; 19:17; 20:1).

Kai kurie žmonės nurodo Zacharijo 5:9 kaip moters angelės pavyzdį. „Pakėlęs akis, pamačiau dvi moteris. Vėjas buvo jų sparnuose, kurie buvo panašūs į gandro sparnus. Jos pakėlė indą aukštyn.“ Tačiau problema yra tame, kad šioje pranašiškoje vizijoje minimos moterys nėra angelai. Jos vadinamos nashiym („moterys“), kaip ir 7-8 eilutėse minima moteris. Angelas, su kuriuo Zacharijas kalbėjo, yra vadinamas malak, visiškai kitokiu žodžiu, reiškiančiu „angelas“ arba „pasiuntinys“. Tai, kad moterys Zacharijo vizijoje turi sparnus, mums gali priminti angelus, tačiau mes turime būti atsargus, kad neprikurtume dalykų, kurių nėra tekste. Vizija nebūtinai vaizduoja tikras būtybes ar objektus- pagalvokite apie milžinišką skraidantį ritinį, kurį Zacharijas matė tame pačiame skyriuje (Zacharijo 5:1-2).

Sumaištis dėl belyčių angelų kyla neteisingai skaitant Mato 22:30, kur rašoma, kad danguje nebus santuokos, nes mes būsime „kaip Dievo angelai danguje“. Faktas, kad nebus santuokos, kai kuriems leido manyti, kad angelai neturi lyties, nes (jie toliau mąsto) lytis yra reikalinga dauginimuisi ir, jeigu nebus santuokos ir dauginimosi, tuomet lytis yra nereikalinga. Tačiau angelų minėjimas vyriškoje giminėje prieštarauja tokiai idėjai. Angelai nesituokia, bet mes negalime peršokti nuo „nėra santuokos“ iki „nėra lyties“.

Giminė kalboje neturėtų būti suprasta griežtai lytiškai. Vyriškos giminės įvardžiai, kurie naudojami Šventajame Rašte kalbant apie dvasines būtybes, labiau rodo jų autoritetą, o ne lytį. Šventoji Dvasia niekada neminima naudojant niekatriosios giminės įvardį. Dievas yra asmeninis ir autoritetingas- taigi asmeniniai įvardžiai yra vyriškos giminės. Dėl dangiškosioms būtybėms Dievo suteikto autoriteto nešti Jo galią (2 Karalių 19:35), Jo žinią (Luko 2:10) ir atstovauti Jį žemėje, būtų netinkama jas minėti jokioje kitoje giminėje.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar angelai yra vyrai ar moterys?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries