settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra agnosticizmas?

Atsakymas


Agnostikai tiki, jog neįmanoma žinoti arba įrodyti Dievo egzistavimo. Žodis „agnostikas“ paprasčiausiai reiškia „nežinantis“. Agnosticizmas yra intelektualiai sąžiningesnė ateizmo forma. Ateistai teigia, jog Dievas neegzistuoja- neįrodyta pozicija. Agnostikai taigia, jog neįmanoma patvirtinti arba paneigti Dievo egzistavimo, taigi neįmanoma žinoti, ar Dievas egzistuoja. Agnostikai yra teisūs šiame teiginyje. Mes negalime empiriškai įrodyti ar paneigti Dievo egzistavimo.

Biblijoje parašyta, jog mes tikėjimu turime priimti faktą, kad Dievas egzistuoja. Hebrajams 11:6 parašyta, jog be tikėjimo „neįmanoma patikti Dievui. Kas artinasi prie Dievo, tam būtina tikėti, kad Jis yra ir kad uoliai Jo ieškantiems atsilygina.“ Dievas yra dvasia (Jono 4:24), todėl Jo neįmanoma matyti ar paliesti. Mes galime matyti Dievą tik tuomet, jei Jis nusprendžia mums save parodyti, kitaip Jis yra nematomas mūsų pojūčiais (Romiečiams 1:20). Biblijoje rašoma, jog Dievo egzistavimas matomas visatoje (Psalmių 19:1-4), jaučiamas gamtoje (Romiečiams 1:18-22) ir patvirtinamas mūsų širdyse (Ekleziasto 3:11).

Agnostikai nesiryžta nuspręsti, ar Dievas egzistuoja, ar ne. Tai lyg „sedėjimas ant tvoros“. Teistai tiki Dievo egzistavimu. Ateistai tiki, jog Dievas neegzistuoja. Agnostikai tiki, jog mes neturėtume tikėti arba netikėti Dievo egzistavimu, nes neįmanoma žinoti, ar Jis egzistuoja.

Trumpai akimirkai meskime į šalį aiškius ir nepaneigiamus įrodymus, jog Dievas egzistuoja. Jeigu mes vienodai pastatome ateizmą ir teizmą, kuris iš jų turi daugiau prasmės kalbant apie gyvenimą po mirties? Jeigu nėra Dievo, tuomet ateistai ir teistai nustos egzistuoti po mirties. Jeigu Dievas egzistuoja, tuomet ir ateistai, ir teistai turės atsakyti prieš Dievą po mirties. Žvelgiant iš šios perspektyvos, tikrai daug „prasmingiau/logiškiau“ būti teistu, o ne ateistu. Jeigu neįmanoma įrodyti ar paneigti nei vienos iš tų pozicijų, atrodytų daug prasmingiau stropiai ištyrinėti poziciją, kuri gali turėti nesibaigiantį ir amžinai geresnį rezultatą.

Yra normalu abejoti. Yra daugybė dalykų šiame pasaulyje, kurių mes nesuprantame. Dažnai žmonės abejoja Dievo egzistavimu, nes jie nesupranta arba nesutinka su tuo, ką Jis daro ir kam leidžia įvykti. Tačiau mes, riboti žmonės, neturėtume tikėtis, jog suprasime neribotą Dievą. Romiečiams 11:33-34 skelbia: “O Dievo turtų, išminties ir pažinimo gelme! Kokie neištiriami Jo teismai ir nesusekami Jo keliai! ‚Ir kas gi pažino Viešpaties mintį? Ir kas buvo Jo patarėju?‘“ Mes tikėjimu turime tikėti Dievu ir tikėjimu turime pasitikėti tuo, ką Jis daro. Dievas yra pasiruošęs ir nori apreikšti save nuostabiais būdais tiems, kurie Juo tiki. Pakartoto įstatymo 4:29 parašyta: „Bet jei ten ieškosi Viešpaties, savo Dievo, visa širdimi ir siela, tu atrasi Jį.“

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra agnosticizmas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries