settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie abortus?

Atsakymas


Biblijoje nėra niekur tiesiogiai rašoma apie abortą. Tačiau yra nesuskaičiuojama daugybė Šventojo Rašto mokymu, kurie aiškiai parodo, koks yra Dievo požiūris apie abortą. Jeremijo 1:5 parašyta, kad Dievas mus žino prieš suformuodamas mus gimdoje. Psalmių 139:13-16 kalba apie Dievo aktyvų dalyvavimą mūsų formavime gimdoje. Išėjimo 21:22-25 tokia pati bausmė yra skiriama tam, dėl kurio kaltės miršta vaikas gimdoje kaip ir tam, kuris nužudo žmogų.Tai mums aiškiai parodo, kad gimdoje esančius kūdikius Dievas laiko tokiais pačiais kaip ir suaugusius žmones. Krikščioniui abortas nėra moters teisė pasirinkti. Tai gyvybės ir mirties klausimas žmogui, kuris yra sukurtas pagal Dievo atvaizdą (Pradžios 1:26-27; 9:6).

Pirmas argumentas, pateikiamas prieš krikščionių poziciją, yra „O ką daryti išprievartavimo ir/ arba kraujomaišos atvejais?“ Kad ir kaip baisu bebūtų pastoti po išprievartavimo ir/arba kraujomaišos, ar kūdikio nužudymas yra atsakymas į tai? Du neteisingi dalykai nesukurs nieko teisingo. Vaikas, kurio susilaukiama dėl išprievartavimo ir/arba kraujomaišos gali būti atiduotas mylinčiai šeimai, kuri negali susilaukti vaikų, įvaikinimui arba vaiko mama gali jį auginti. Vaikas yra visiškai nekaltas ir jis neturėtų būti baudžiamas už blogą tėvo elgesį.

Antras argumentas, kuriuo bandoma prieštarauti, yra „O kas jeigu mamos gyvybei gresia pavojus?“ Nuoširdžiai kalbant, atsakymas į šį klausimą yra pats sunkiausias, kai kalbame apie abortą. Visų pirma, nepamirškime, kad šiandien mažiau nei 0.1% viso pasaulio abortų yra daroma dėl šios priežasties. Daug daugiau moterų darosi abortus dėl savo patogumo, o ne gelbėdamos savo gyvybę. Antra, nepamirškime, kad Dievas yra stebuklų Dievas. Jis gali išsaugoti mamos ir kūdikio gyvybes nepaisant visų medicinos prognozių. Galų gale šis klausimas gali būti sprendžiamas tik tarp vyro, žmonos ir Dievo. Bet kuri pora, susidurusi su šia ypatingai sudėtinga situacija, turėtų melstis ir prašyti Dievo išminties (Jokūbo 1:5) dėl to, ką jie turėtų daryti.

Daugiau nei 95% visų abortų šiandien yra daroma dėl to, kad moterys paprasčiausiai nenori vaiko. Mažiau nei 5% abortų yra daroma dėl kitų priežasčių- išprievartavimo, kraujomaišos ir motinos sveikatos. Net ir 5% sudėtingesnių situacijų abortas niekada neturėtų būti pirmas variantas. Žmogaus gyvybė gimdoje yra verta visų pastangų, kurios padėtų vaikui gimti.

Toms, kurios jau pasidarė abortą- nepamirškite, kad ši nuodėmė nėra sunkiau atleidžiama negu visos kitos nuodėmės. Per tikėjimą Kristumi visos nuodėmės gali būti atleistos (Jono 3:16; Romiečiams 8:1; Kolosiečiams 1:14). Moteris, kuri pasidarė abortą, vyras, kuris paskatino moterį pasidaryti abortą ir netgi daktaras, kuris padarė abortą- jie visi gali gauti atleidimą per tikėjimą Jėzumi Kristumi.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie abortus?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries