settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra Viešpaties malda, ir ar mes turėtume melstis šia malda?

Atsakymas


Viešpaties malda- tai malda, kurią Jėzus išmokino savo mokinius Mato 6:9-13 ir Luko 11:2-4. Mato 6:9-13 rašoma: „Todėl melskitės taip: ‚Tėve mūsų, kuris esi danguje, teesie šventas Tavo vardas, teateinie Tavo karalystė, tebūnie Tavo valia kaip danguje, taip ir žemėje. Kasdienės mūsų duonos duok mums šiandien ir atleisk mums mūsų kaltes, kaip ir mes atleidžiame savo kaltininkams. Ir nevesk mūsų į pagundymą, bet gelbėk mus nuo pikto“. Daug žmonių neteisingai supranta šią maldą, galvodami, kad mums reikia ją kartoti žodis po žodžio. Kai kurie šią maldą laiko stebuklinga formule, tarsi tie žodžiai turėtų ypatingų galių ir paveiktų Dievą.

Tačiau Biblija moko priešingai. Maldos metu Dievui daug svarbesnės yra mūsų širdys negu mūsų žodžiai. „Kai meldiesi, eik į savo kambarėlį ir, užsirakinęs duris, melskis savo Tėvui, kuris yra slaptoje, tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins viešai. Melsdamiesi nedaugiažodžiaukite kaip pagonys: jie mano būsią išklausyti dėl žodžių gausumo.“ (Mato 6:6-7) Maldoje mes turime išlieti savo širdis prieš Dievą (Filipiečiams 4:6-7), o ne kartoti iškaltus žodžius.

Viešpaties malda mums turėtų būti pavyzdys, mokantis mus, kaip melstis. Ji mums pateikia „ingridientus“, iš kurių mūsų malda turi susidaryti. Štai kaip mes galime tai suskirstyti: „Tėve mūsų, kuris esi danguje“ mus moko, kam mes turime skirti savo maldas- Tėvui. „Teesie šventas Tavo vardas“ mus moko garbinti Dievą ir šlovinti Jį už tai, kas Jis yra. Frazė „teateinie Tavo karalystė, tebūnie Tavo valia kaip danguje, taip ir žemėje“ mums primena, kad mums reikia melstis, kad Dievo, o ne mūsų, planai būtų įvykdyti mūsų gyvenimuose ir pasaulyje. Mes turime melstis, kad Jo valia, o ne mūsų troškimai būtų įvykdyti. „Kasdienės mūsų duonos duok mums šiandien“ mus ragina prašyti Dievo tų dalykų, kurių mums reikia. „Atleisk mums mūsų kaltes, kaip ir mes atleidžiame savo kaltininkams“ mums primena, kad mums reikia išpažinti savo nuodėmes Dievui ir nusisukti nuo jų, ir atleisti kitiems taip, kaip Dievas mums atleido. Maldos pabaiga „Ir nevesk mūsų į pagundymą, bet gelbėk mus nuo pikto“ yra prašymas padėti mums laimėti prieš nuodėmę ir apsaugoti mus nuo šėtono atakų.

Taigi Viešpaties malda nėra malda, kurią mums reikia išmokti mintinai ir kartoti Dievui. Tai yra tik pavyzdys, kaip mums reikia melstis. Ar yra blogai išmokti šią maldą mintinai? Žinoma, kad ne. Ar yra blogai melstis šia malda Dievui? Ne, jeigu tu nuoširdžiai meldiesi. Nepamiršk, kad Dievui daug svarbiau mūsų bendravimas su Juo ir mūsų širdys negu specifiniai žodžiai, kuriuos mes naudojame. Filipiečiams 4:6-7 rašoma: “Niekuo nesirūpinkite, bet visuose reikaluose malda ir prašymu su padėka jūsų troškimai tesidaro žinomi Dievui. Ir Dievo ramybė, pranokstanti visokį supratimą, saugos jūsų širdis ir mintis Kristuje Jėzuje.”

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra Viešpaties malda, ir ar mes turėtume melstis šia malda?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries