settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra Šventosios Dvasios krikštas?

Atsakymas


Šventosios Dvasios krikštas gali būti apibūdintas kaip Šventosios Dvasios darbas, kuriuo Ji sujungia tikintįjį su Kristumi ir su kitais tikinčiaisiais Jėzaus Kristaus kūne išgelbėjimo akimirką. 1 Korintiečiams 12:12-13 yra pagrindinė Biblijos ištrauka apie Šventosios Dvasios krikštą: „Nes viena Dvasia mes visi esame pakrikštyti į vieną kūną,- žydai ar graikai, vergai ar laisvieji; ir visi buvome pagirdyti viena Dvasia“ (1 Korintiečiams 12:13). Nors Romiečiams 6:1-4 nemini Šventosios Dvasios, tačiau apibūdina tikinčiojo poziciją prieš Dievą naudojant panašią kalbą į 1 Korintiečiams ištrauką: „Ką gi sakysime? Gal mums pasilikti nuodėmėje, kad gausėtų malonė? Jokiu būdu! Mirę nuodėmei, kaipgi gyvensime joje? Argi nežinote, jog mes, pakrikštyti Jėzuje Kristuje, buvome pakrikštyti Jo mirtyje? Taigi krikštu mes esame kartu su Juo palaidoti mirtyje, kad kaip Kristus buvo prikeltas iš numirusių Tėvo šlovei, taip ir mes gyventume naują gyvenimą“.

Mums būtina suprasti keletą dalykų, kad aiškiau suprastume Šventosios Dvasios krikštą:

1) 1 Korintiečiams 12:13 aiškiai moko, jog visi yra pakrikštyti, taip pat kap ir visi yra pagirdyti Šventąja Dvasia (Šventoji Dvasia yra juose).
2) Šventajame Rašte niekur nerašoma, jog tikintiesiems reikia būti pakrikštytiems Šventąja Dvasia ar Šventojoje Dvasioje, ar kažkokiu būdu siekti Šventosios Dvasios krikšto. Tai parodo, kad visi tikintieji yra pakrikštyti Šventąja Dvasia.
3) Atrodo, kad Efeziečiams 4:5 taip pat kalba apie Dvasios krikštą. Jeigu tai yra tiesa, tuomet Dvasios krikštas priklauso kiekvienam tikinčiajam, taip kaip ir „vienas tikėjimas“ ir „vienas Dievas“.

Taigi Šventosios Dvasios krikštas atlieka dvi funkcijas: 1) Sujungia mus su Kristaus kūnu ir 2) padaro mūsų nukryžiavimą su Kristumi tikru. Tai, kad mes esame Jo kūne, reiškia, kad mes esame prikelti su Juo naujam gyvenimui (Romiečiams 6:4). Mes turėtume naudoti Šventosios Dvasios mums suteiktas dovanas, kad tas kūnas tinkamai veiktų, kaip parašyta 1 Korintiečiams 12:13. Tai, kad visi patiria Šventosios Dvasios krikštą, padeda išlaikyti bažnyčios vienybę, kaip parašyta Efeziečiams 4:5. Tai, kad mes mirėme, buvome palaidoti ir prisikėlėme kartu su Kristumi per Dvasios krikštą, suteikia pagrindą mūsų atsiskirimui nuo nuodėmės galios ir padeda gyventi naują gyvenimą (Romiečiams 6:1-10; Kolosiečiams 2:12).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra Šventosios Dvasios krikštas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries