settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra Šventoji Dvasia?

Atsakymas


Egzistuoja daug klaidingų nuomonių apie tai, kas yra Šventoji Dvasia. Vieni mano, kad Šventoji Dvasia yra mistinė jėga, kiti Šventąją Dvasią supranta kaip beasmenę energiją, kurią Dievas davė Kristaus pasekėjams. Ką Biblija moko apie Šventąją Dvasią? Trumpai tariant, Biblija moko, kad Šventoji Dvasia yra Dievas. Biblijoje taip pat kalbama, kad Šventoji Dvasia yra asmuo, kuris turi protą, emocijas ir valią.

Tai, kad Šventoji Dvasia yra Dievas, galime aiškiai matyti iš daugelio Šventojo Rašto vietų, neišskiriant ir Apaštalų Darbų 5:3-4. Šiose eilutėse apaštalas Petras priekaištauja Ananijui, kad šis melavo Šventajai Dvasiai, ir sako, kad jis pamelavo „ne žmonėms, bet Dievui“. Iš to aiškiai matome, kad melavimas Šventajai Dvasiai – tai melavimas Dievui. Tai, kad Šventoji Dvasia yra Dievas, liudija ir Jos savybės, kurios yra būdingos tik Dievui. Pavyzdžiui, Psalmių 139:7-8 parašyta, kad Šventoji Dvasia yra visur esanti: „Kur nuo Tavo dvasios aš pasislėpsiu, kur nuo Tavo veido pabėgsiu? Jei užkopčiau į dangų, Tu ten. Jei nusileisčiau į pragarą, Tu ten“. 1 Korintiečiams 2:10-11 rašoma, kad Šventoji Dvasia yra visa žinanti: „Dievas mums tai apreiškė per savo Dvasią, nes Dvasia visa ištiria, net Dievo gelmes. Kas iš žmonių žino, kas yra žmogaus, jei ne paties žmogaus dvasia? Taip pat niekas nežino, kas yra Dievo, tik Dievo Dvasia“.

Mes galime tvirtai teigti, kad Šventoji Dvasia yra dieviškas asmuo, nes Ji turi protą, jausmus ir valią. Šventoji Dvasia mąsto ir viską žino (1 Korintiečiams 2:10). Ji gali liūdėti (Efeziečiams 4:30). Šventoji Dvasia užtaria mus (Romiečiams 8:26-27). Ji priima sprendimus pagal savo valią (1 Korintiečiams 12:7-11). Šventoji Dvasia yra Dievas, trečiasis Trejybės Asmuo. Tik būdama Dievas, Šventoji Dvasia gali veikti kaip Guodėja ir Patarėja, kurią Jėzus mums pažadėjo (Jono 14:16,26; 15:26).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra Šventoji Dvasia?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries