settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie dešimtinę?

Atsakymas


Daugelis krikščionių turi problemų su aukojimu. Kai kuriose bažnyčiose šiam klausimui skiriama per daug dėmesio. Tačiau tuo pat metu nemažai krikščionių atsisako sekti bibliniu raginimu atnešti Viešpačiui aukas. Dešimtinė/ aukojimai turėtų nešti džiaugsmą ir palaiminimus. Deja, šiandienos bažnyčioje tai retas atvejis.

Dešimtinės mokėjimas yra Senojo Testamento potvarkis. Tai buvo Įstatymo reikalavimas, pagal kurį visi izraelitai turėdavo atnešti į Šventyklą 10 procentų visų grūdų ir gyvulių, kuriuos užaugino (Kunigų 27:30; Skaičių 18:26; Pakartoto Įstatymo14:24; 2 Kronikų 31:5). Senojo Testamento Įstatymas reikalavo daugiau negu vienos aukos- viena auka skirta levitams, kita šventyklos išlaikymui ir šventėms, ir dar kita sušelpti neturtingus- iš viso tai sudarė apie 23 procentus. Kai kurie supranta Senojo Testamento aukojimus kaip mokesčių sistemą, kuri padėjo pasirūpinti visomis kunigų ir levitų reikmėmis.

Naujajame Testamente niekur nerasime įsakymo ar net rekomendacijos krikščionims laikytis legalistinės dešimtinių sistemos. Niekur neparašyta, kiek procentų savo pajamų žmogus turėtų skirti Dievui, tik rašoma, kad dovanos turėtų būti „pagal tai, kiek turi“ (1 Korintiečiams 16:1-2). Krikščionių bažnyčia nusprendė naudoti Senojo Testamento 10 procentų kaip „rekomenduojamą minimumą“, kurį krikščionis turėtų skirti Dievui.

Nors Naujasis Testamentas nenustato apibrėžtos sumos ar procentų, jame pabrėžiama aukojimo reikšmė ir svarba. Krikščionims derėtų duoti tiek, kiek leidžia jų pajamos. Kartais tai gali būti daugiau nei 10 procentų , o kartais – mažiau. Tai priklauso nuo žmogaus galimybių ir bažnyčios reikmių. Kiekvienas krikščionis turėtų uoliai melstis ir prašyti Dievo išminties dėl dešimtinės ir dėl to, kiek jis turėtų aukoti (Jokūbo 1:5).Visų svarbiausia, visos dešimtinės ir aukos turėtų būti duodamos su tyrais motyvais, garbinant Dievą ir tarnaujant Kristaus kūnui. „Kiekvienas tegul aukoja, kaip yra širdyje nutaręs, ne gailėdamas ar verčiamas, nes Dievas myli linksmą davėją“ (2 Korintiečiams 9:7).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie dešimtinę?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries