settings icon
share icon
Klausimas

Ar Biblijoje yra klaidų, prieštaravimų ir neatitikimų?

Atsakymas


Hebrajams 4:12 parašyta: „Dievo žodis yra gyvas ir veiksmingas, aštresnis už bet kokį dviašmenį kalaviją. Jis prasiskverbia iki pat sielos ir dvasios atšakos, iki sąnarių ir kaulų smegenų, ir teisia širdies mintis bei sumanymus“. Nors Biblija buvo užbaigta prieš maždaug 1900 metų, jos tikslumas ir aktualumas išliko nepasikeitę iki šios dienos. Biblija yra vienintelis mums duotas tikslus ir objektyvus Dievo apreiškimas- apie Jį ir apie Jo planą žmonijai.

Biblijoje yra daug mokslininkų tyrimais patvirtintos informacijos apie gamtą. Štai keletas pavyzdžių: Kunigų 17:11; Ekleziasto 1:6-7; Jobo 36:27-29; Psalmių 102:25-27 ir Kolosiečiams 1:16-17. Biblijos istorijose, kuriose atskleidžiamas Dievo išgelbėjimo planas, yra aprašyta daugybė įvairių veikėjų. Iš tų aprašymų mes sužinome daug naudingos informacijos apie žmonių elgesį ir jų polinkius. Iš savo kasdieninio gyvenimo patirties mes matome, kad ta informacija yra tikslesnė ir aiškesnė už bet kokį psichologijos vadovėlį. Be viso to, daug istorinių faktų, pateiktų Biblijoje, buvo patvirtinti kitais istoriniais šaltiniais ir sutampa su istoriniuose tyrimuose rasta informacija.

Tačiau Biblija nėra istorijos knyga, psichologijos vadovėlis ar mokslinis žurnalas. Biblijoje Dievas paaiškina mums, kas Jis yra, ir kokie yra Jo planai žmonijai. Pati svarbiausia Dievo apreiškimo dalis yra išgelbėjimo istorija- dėl nuodėmės mes esame atskirti nuo Dievo, bet Dievo Sūnus savo auka ant kryžiaus atsatė mūsų santykius su Juo. Mums vis dar reikia atpirkimo, ir Dievas vis dar trokšta mus sutaikyti su savimi.

Biblijoje yra daug tikslios ir aktualios informacijos. Biblijos pati svarbiausia žinia- atpirkimas- yra universali ir žmonijai nuolatos aktuali. Dievo Žodis niekada nepasens, nebus kažkuo pakeistas ar patobulintas. Kultūros keičiasi, įstatymai keičiasi, karta keičia kartą, bet Dievo Žodis išlieka toks pats aktualus kaip ir tada, kai buvo parašytas. Ne viskas Šventajame Rašte gali būti tiesiogiai pritaikyta mums šiandien, bet Rašte yra tiesos, kurias galima ir reikia pritaikyti šiandieniniame gyvenime.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Biblijoje yra klaidų, prieštaravimų ir neatitikimų?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries