settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra bažnyčia?

Atsakymas


Šiandien daugelis žmonių supranta bažnyčią kaip pastatą. Tačiau toks supratimas nėra paremtas Biblija. Žodis „bažnyčia“ yra kilęs iš graikų žodžio ekklesia, kuris reiškia „surinkimas“ arba „pašauktieji“. Pagrindinė žodžio „bažnyčia“ reiškmė nėra pastate, bet žmonėse. Ironiška, kad kai paklausi žmonių, kokią bažnyčią jie lanko, jie dažniausiai apibūdina pastatą. Romiečiams 16:4 parašyta: „...pasveikinkite bažnyčią, kuri yra jų namuose“. Paulius kalba apie bažnyčią jų namuose- ne bažnyčios pastatą, bet tikinčiuosius.

Bažnyčia yra Jėzaus Kūnas, kurio galva yra Jis pats. Efeziečiams 1:22-23 rašoma: „ir visa paklojo po Jo kojomis, o Jį patį pastatė viršum visko, kad būtų galva bažnyčios, kuri yra Jo kūnas, pilnatvė To, kuris visa visame pripildo“. Jėzaus Kūnas yra sudarytas iš visų tikinčių Jėzumi Kristumi nuo sėkminių dienos (Apaštalų darbų 2 skyrius) iki Kristaus sugrįžimo. Kristaus Kūnas susideda iš dviejų dalykų:

1) Visuotinė bažnyčia susideda iš visų, kurie turi asmeninius santykius su Jėzumi Kristumi. “Nes viena Dvasia mes visi esame pakrikštyti į vieną kūną,- žydai ar gaikai, vergai ar laisvieji; ir visi buvomepagirdyti viena Dvasia” (1 Korintiečiams 12:13). Ši eilutė moko, kad visi, kurie tiki, yra Jėzaus Kūno dalis ir gavo Kristaus Dvasią kaip to įrodymą. Visuotinė bažnyčia- tai visi, kurie gavo išgelbėjimą per tikėjimą Jėzumi Kristumi.

2) Vietinė bažnyčia yra apibūdinta Galatams 1:1-2: “Paulius, apaštalas <…> ir kartu su manimi esantys broliai- Galatijos bažnyčioms“. Šiose eilutėse matome, kad Galatijos apskrityje yra daug bažnyčių- mes jas vadiname vietinėmis bažnyčiomis. Baptistų bažnyčia, Liuteronų bažnyčia, Katalikų bažnyčia ir t.t. nėra visuotinė bažnyčia, bet vietinė bažnyčia, vietiniai tikintieji. Visuotinė bažnyčia susideda iš tų, kurie priklauso Kristui ir kurie pasitikėjo Juo dėl savo išgelbėjimo. Šie visuotinės bažnyčios nariai turėtų ieškoti bendravimo ir mokymo vietinėje bažnyčioje.

Taigi bažnyčia nėra pastatas ar denominacija. Pagal Bibliją, bažnyčia yra Jėzaus Kūnas- visi, kurie pasitikėjo Jėzumi dėl savo išgelbėjimo (Jono 3:16; 1 Korintiečiams 12:13). Vietinės bažnyčios yra visuotinės bažnyčios narių susirinkimai. Vietinėse bažnyčiose visuotinės bažnyčios nariai gali pilnai priktaikyti „kūno“ principus, aprašytus 1 Korintiečiams 12 skyriuje: padrąsinimą, mokymą, vienas kito ugdymą malonėje ir Viešpaties Jėzaus Kristaus pažinime.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra bažnyčia?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries