settings icon
share icon
Klausimas

Ar Jėzus Kristus buvo susituokęs?

Atsakymas


Jėzus Kristus tikrai nebuvo susituokęs. Šiandien girdime populiarius mitus, kad Kristus buvo susituokęs su Marija Magdaliete. Šis mitas yra visiškai neteisingas ir neturi jokio teologinio, istorinio ir biblinio pagrindo. Nors pora gnostinių evangelijų teigia, jog Jėzus artimai bendravo su Marija Magdaliete, nei viena iš jų konkrečiai neteigia, jog Jėzus buvo susituokęs su Marija Magdaliete, ar turėjo romantinius santykius. Artimiausias tam pasakymas yra, kad Jėzus pabučiavo Mariją Magdalietę, bet gali būti, kad buvo kalbama apie „draugišką pabučiavimą“. Bet netgi jeigu gnostinėse evangelijose būtų tiesiogiai parašyta, kad Jėzus buvo susituokęs su Marija Magdaliete, jos neturėtų jokio autoriteto, nes buvo įrodyta, kad gnostinės evangelijos buvo padirbtos tam, kad sukurtų gnostinį Jėzaus Kristaus požiūrį.

Jeigu Jėzus Kristus būtų susituokęs, Biblijoje būtų apie tai parašyta, ar bent jau būtų kažkoks nedviprasmiškas teiginys apie tai. Šventasis Raštas netylėtų apie tokį svarbų dalyką. Biblijoje minima Jėzaus motina, jį įsūnijęs tėvas, pusiau broliai ir pusiau sesės. Kodėl Raštas nepaminėtų fakto, kad Jėzus turėjo žmoną? Tie, kas moko, kad Jėzus buvo susituokęs, bando Jį „sužmoginti“, padaryti Jį įprastesni, panašesni į visus kitus. Žmonės paprasčiausiai nenori tikėti, kad Jėzus buvo Dievas kūne (Jono 1:1,14; 10:30). Taigi jie sukuria ir tiki mitais, kad Jėzus buvo susituokęs, turėjo vaikų ir buvo paprastas žmogus.

Antrinis klausimas būtų: „Ar Jėzus Kristus galėjo susituokti?“ Santuokoje nėra nieko nuodėmingo. Nėra nieko nuodėmingo lytiniuose santykiuose santuokoje. Taigi, taip, Jėzus galėjo susituokti ir vis dar išlikti nenusidėjusiu Dievo Avinėliu ir pasaulio Gelbėtoju. Tačiau nėra jokios biblinės priežasties Jėzaus santuokai. Tai nėra svarbu šioje diskusijoje. Tie, kas tiki, kad Jėzus buvo susituokęs, netiki, kad Jis buvo be nuodėmės, ir kad Jis buvo Mesijas. Dievas nesiuntė Jėzaus susituokti ir turėti vaikų. Morkaus 10:45 parašyta, kodėl Jėzus atėjo: „Juk ir Žmogaus Sūnus atėjo, ne kad Jam tarnautų, bet pats tarnauti ir savo gyvybės atiduoti kaip išpirkos už daugelį.“

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Jėzus Kristus buvo susituokęs?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries