settings icon
share icon
Klausimas

Ką reiškia, jog Jėzus yra Dievo Sūnus?

Atsakymas


Jėzus nėra Dievo Sūnus taip pat kaip žmogaus sūnus tėvui. Dievas nesusituokė ir nesusilaukė sūnaus. Dievas nesusiporavo su Marija ir kartu su ja nesusilaukė sūnaus. Jėzus yra Dievo Sūnus ta prasme, kad Jis yra Dievas tapęs žmogumi (Jono 1:1, 14). Jėzus yra Dievo Sūnus, nes Marija pastojo per Šventąją Dvasią. Luko 1:35 rašoma: „Angelas jai atsakė: ‚Šventoji Dvasia nužengs ant tavęs, ir Aukščiausiojo jėga apgaubs tave; todėl ir gimęs iš tavęs bus šventas ir vadinamas Dievo Sūnumi“.

Kai žydų vadovai teisė Jėzų, aukščiausiasis kunigas reikalavo iš Jėzaus: „Prisaikdinu Tave gyvuoju Dievu, kad mums pasakytum, ar Tu esi Kristus, Dievo Sūnus?!” (Mato 26:63). “Taip yra, kaip sakai”,- atsakė Jėzus. „Bet Aš jums sakau: nuo šiol jūs matysite Žmogaus Sūnų, sėdinti Galybės dešinėje ir ateinantį dangaus debesyse!“ (Mato 26:64). Žydų vyresnieji apkaltino Jėzų piktžodžiavimu (Mato 26:65-66). Vėliau prieš Poncijų Pilotą „Žydai jam atsakė: ‚Mes turime Įstatymą, ir pagal mūsų Įstatymą Jis turi mirti, nes laikė save Dievo Sūnumi‘“ (Jono 19:7). Kodėl Jėzaus skelbimasis esant Dievo Sūnumi buvo laikomas piktžodžiavimu ir buvo vertas mirties bausmės? Žydų vyresnieji puikiai suprato, ką Jėzus turėjo omenyje sakydamas „Dievo Sūnus“. Būti Dievo Sūnumi reiškia būti Dievu. Dievo Sūnus yra „iš Dievo“. Tvirtinti, jog esi toks pats kaip Dievas, buvo piktžodžiavimas žydų vyresniųjų akyse. Taigi laikantis Kunigų 24:15, jie reikalavo Jėzaus mirties. Hebrajų 1:3 labai aiškiai parašyta: „Jis, Dievo šlovės spindesys ir Jo esybės tikslus atvaizdas“.

Kitas pavyzdys randamas Jono 17:2, kur Judas apibūdinamas kaip „pražūties sūnus“. Jono 6:71 parašyta, jog Judas buvo Simono sūnus. Ką Jono 17:12 turi omenyje, kai vadina Judą „pražūties sūnumi“? Judas nebuvo tiesiogine ta žodžio prasme „pražūties sūnus“, bet pražūtis buvo identiška jo gyvenimui. Pražūtis pasireiškė per Judą. Taip pat ir Jėzus yra Dievo Sūnus. Dievo Sūnus yra Dievas. Jėzus- tai apsireiškęs Dievas (Jono 1:1, 14).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką reiškia, jog Jėzus yra Dievo Sūnus?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries