settings icon
share icon
Klausimas

Kodėl Jėzui reikėjo patirti tiek daug kentėjimų?

Atsakymas


Izaijo 52:14 parašyta: „Kaip daugelis baisėjosi tavimi, taip jo veidas buvo nežmoniškai sudarkytas, jis buvo nebepanašus į žmogų.“ Jėzus patyrė siaubingus kentėjimus per teismą, kankinimus ir nukryžiavimą (Mato 27; Morkaus 15; Luko 23; Jono 19). Nors jo fiziniai kentėjimai buvo siaubingi, jie yra niekas palyginus su dvasine kančia, kurią Jam teko patirti. 2 Korintiečiams 5:21 parašyta: „Nes Tą, kuris nepažino nuodėmės, Jis padarė nuodėme dėl mūsų, kad mes Jame taptume Dievo teisumu.“ Jėzus prisiėmė visą nuodėmės sunkumą ant savęs (1 Jono 2:2). Nuodėmė privertė Jėzų šaukti: „Mano Dieve, mano Dieve, kodėl mane palikai?!” (Mato 27:46). Nors Jėzaus fiziniai kentėjimai buvo žiaurūs, jie neprilygsta kančiai dėl mūsų prisiimtos nuodėmės ir mirties už tas nuodėmes sumokėti (Romiečiams 5:8).

Izaijas aiškiai pranašavo apie Jėzaus kentėjimą: „Jis paniekintas ir žmonių atmestas, skausmų vyras, negalią pažinęs; mes slėpėme nuo jo savo veidą, jis buvo paniekintas, ir mes jį nieku laikėme. Jis buvo sužeistas už mūsų kaltes ir sumuštas už mūsų nuodėmes. Bausmė dėl mūsų ramybės krito ant jo; jo žaizdomis esame išgydyti“ (Izaijo 53:3,5). Dar viena galinga ištrauka, pranašaujanti Mesijo kentėjimus, yra Psalmių 22:14-18: „Aš išlietas lyg vanduo. Išnarstyti visi mano kaulai. Mano širdis kaip vaškas, ištirpęs krūtinėje. Mano jėgos išdžiuvo lyg šukė, prie gomurio limpa liežuvis; į mirties dulkes Tu atvedei mane. Apspito mane šunys, nedorėlių gauja aplink mane. Jie pervėrė mano rankas ir kojas. Galiu suskaičiuoti visus savo kaulus. O jie žiūri ir stebi mane, drabužius mano dalijas, meta dėl mano apdaro burtą.“

Kodėl Jėzus taip baisiai kentėjo? Kai kurie galvoja, kad Jėzaus fiziniai kentėjimai buvo dalis bausmės už mūsų nuodėmes. Kažkuria prasme tai yra tiesa. Tačiau kentėjimai, kuriuos Jėzui teko patirti, labiau kalba apie žmonių neapykantą ir žiaurumą negu apie Dievo bausmę už nuodėmę. Šėtono visiška neapykanta Dievui ir Jėzui tikrai buvo dalis tų nepailstančių kankinimų ir prievartos. Jėzaus kentėjimu gausa yra puikus pavyzdys, kaip nuodėmingas žmogus nekenčia ir niršta ant švento Dievo (Romiečiams 10:18).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kodėl Jėzui reikėjo patirti tiek daug kentėjimų?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries