settings icon
share icon
Klausimas

Ar Jėzus turėjo brolių ir sesių?

Atsakymas


Jėzaus broliai yra mimini keliose Biblijos eilutėse. Mato 12:46, Luko 8:19 ir Morkaus 3:31 rašoma, kad Jėzaus motina ir broliai atėjo Jo pamatyti. Biblijoje parašyta, kad Jėzus turėjo keturis brolius: Jokūbą, Juozapą, Simoną ir Judą (Mato 13:55). Biblijoje taip pat parašyta, kad Jėzus turėjo sesių, tačiau jų vardai nėra minimi ir neparašyta, kiek jų buvo (Mato 13:56). Jono 7:1-10 parašyta, kad Jėzaus broliai ėjo į šventę, o Jėzus pasiliko. Apaštalų darbų 1:14 rašoma, kad Jo broliai ir motina meldėsi su mokiniais. Galatams 1:19 mini, kad Jokūbas buvo Jėzaus brolis. Taigi iš to galima daryti išvadą, kad Jėzus turėjo kraujo ryšio brolius.

Kai kurie Romos katalikai teigia, jog šie „broliai“ iš tikrųjų buvo Jėzaus pusbroliai. Tačiau kiekvienu atveju panaudotas graikų žodis, kuris reiškia „brolis“. Nors tas žodis gali reikšti kitus giminaičius, įprasta ir tiesioginė to žodžios prasmė yra fizinis brolis. Graikų kalboje yra žodis „pusbrolis“, tačiau jis nebuvo panaudotas. Jeigu jie buvo Jėzaus pusbroliai, kodėl jie taip dažnai buvo su Marija, Jėzaus motina? Kontekste nematome nieko, kas užsimintų, kad Jo motina ir broliai, kurie atėjo Jo pamatyti, buvo kas nors kita negu Jo tiesiogine ta žodžio prasme broliai, turintys kraujo ryšį su Jėzumi.

Antras Romos katalikų argumentas yra tai, kad Jėzaus broliai ir sesės buvo Juozapo vaikai iš ankstesnės santuokos. Teorija, kad Juozapas buvo daug vyresnis už Mariją, buvo anksčiau susituokęs, turėjo keletą vaikų ir tapo našliu prieš vesdamas Mariją, yra visiškai neparemta Biblija. Biblijoje niekur neužsimenama, kad Juozapas buvo susituokęs ar turėjo vaikų prieš susituokiant su Marija. Jeigu Juozapas turėjo bent šešis vaikus, prieš susituokiant su Marija, kodėl jie nepaminėti jų kelionėje į Betliejų (Luko 2:4-7), jų kelionėje į Egiptą (Mato 2:13-15) ar kelionėje argal į Nazaretą (Mato 2:20-23)?

Nėra jokio biblinio pagrindo tikėti, kad šie broliai ir sesės buvo kažkas kita negu tikri Juozapo ir Marijos vaikai. Tie, kurie priešinasi idėjai, kad Jėzus turėjo brolius ir seseris, tai daro ne dėl to, kad tai perskaitė Šventajame Rašte, bet dėl išankstinio nusistatymo apie Marijos mergystę (kuri pagal juos yra amžina), tačiau tai neparemta Biblija. Marija neturėjo lytinių santykiu su Juozapu tik iki tol, kol gimė Jėzus: „Jam [Juozapui] negvenant su ja [Marija] kaip vyrui, ji pagimdė Sūnų, kurį pavadino Jėzumi“ (Mato 1:25). Jėzus turėjo pusiau brolius ir pusiau seses, kurie buvo Juozapo ir Marijos vaikai. Toks yra aiškus ir nedviprasmiškas Dievo Žodžio mokymas.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Jėzus turėjo brolių ir sesių?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries