settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra Jehovos liudytojai ir kuo jie tiki?

Atsakymas


Sekta, šiandien žinoma kaip Jehovos liudytojai, prasidėjo Pensilvanijos valstijoje 1870 metais. Iš pradžių tai buvo Biblijos pamokos, kurias vedė Charles Taze Russell. Russell savo grupę pavadino „Mileniumo aušros Biblijos studija“. Charles T. Russell pradėjo rašyti knygų serijas, kurias jis pavadino „Mileniumo aušra“. Dar prieš jam mirštant šios knygos išsiplėtė iki šešių tomų ir sudarė daugumą teologijos, kurios šiandien laikosi Jehovos liudytojai. Po Russell mirties 1916 metais, teisėjas J.F.Rutherford, Russell draugas ir įpėdinis, 1917 metais parašė septintą ir paskutinį tomą „Mileniumo aušros“ serijoje ir pavadino jį „Pabaigta paslaptis“. „Watchtower“ Biblijos ir traktatų draugija buvo įkurta 1886 metais ir greitai tapo varomąja jėga „Mileniumo aušros“ judėjimui, kuria naudodamiesi jie dalinosi savo požiūriais su kitais. Iki 1931 jų grupė buvo žinoma kaip „Russellitai“, bet po organizacijos skylimo organizacijos pavadinimas buvo pakeistas į „Jehovos liudytojai“. Grupė, nuo kurios jie atsiskyrė, pasivadino „Biblijos studentais“.

Kuo Jehovos liudytojai tiki? Kruopščiai ištyrinėjus jų Kristaus dievybės, išgelbėjimo, trejybės, Šventosios Dvasios ir atpirkimo doktrinas, mums neliks jokių abejonių, jog jie nesilaiko ortodoksinių (visuotinai priimtų) krikščioniškų pozicijų šiais klausimais. Johovos liudytojai tiki, jog Jėzus yra arkangelas Mykolas, aukščiausia sukurta būtybė. Tai prieštarauja daugybei Rašto vietų, kurios aiškiai skelbia, jog Jėzus yra Dievas (Jono 1:1,14; 8:58; 10:30). Jehovos liudytojai tiki, jog išgelbėjimas gaunamas per tikėjimo, gerų darbų ir paklusnumo mišynį. Tai prieštarauja nesuskaičiuojamui kiekiui Biblijos eilučių, kurios skelbia, jog išgelbėjimas įgyjamas per malone tikėjimu (Jono 3:16; Efeziečiams 2:8-9; Tito 3:5). Johovos liudytojai atmeta trejybę, nes tiki, jog Jėzus yra sukurta būtybė, o Šventoji Dvasia yra negyva Dievo jėga. Jehovos liudytojai atmeta Kristaus substitucinės aukos sąvoka ir vietoje to laikosi “išpirkos teorijos”- Jėzaus mirtis buvo išpirka už Adomo nuodėmę.

Kaip Jehovos liudytojai pateisina šias nebiblines doktrinas? Visų pirma, jie teigia, kad bažnyčia iškreipė Bibliją amžių bėgyje. Taigi jie iš naujo išvertė Bibliją ir pavadino ją „Nauju pasaulio vertimu“. Vietoje to, kad savo doktrinas paremtų tuo, ką Biblija iš tikrųjų moko, „Watchtower“ Biblijos ir traktatų draugija pakeitė Biblijos tekstą, kad jis atitiktų jų neteisingas doktrinas. Buvo išleista daugybė „Naujo pasaulio vertimo“ leidimu, nes Jehovos liudytojai atranda vis daugiau Šventojo Rašto ištraukų, kurios prieštarauja jų doktrinoms.

„Watchtower“ savo įsitikinimus ir doktrinas remia pirminiais ir vėliau išplėstais Charles Taze Russell, teisėjo Joseph Franklin Rutherford ir jų įpėdinių mokymais. Tik „Watchtower“ Biblijos ir traktatų draugijos valdžia turi teisę ir autoritetą šiame kulte interpretuoti Šventąjį Raštą. Kitaip tariant, tai, ką jie sako apie Šventojo Rašto ištraukas, yra galutinis žodis. Individualus, nepriklausomas nuo nieko mąstymas yra visiškai nepalaikomas. Tokia pozicija tiesiogiai prieštarauja Pauliaus paraginimui Timotiejui (ir mums visiems) studijuoti ir uoliai stengtis, kad pasirodytume tinkami darbininkai Dievui ir nebūtume sugėdinti dėl neteisingo Dievo Žodžio supratimo. Šis paraginimas, užrašytas 2 Timotiejui 2:15, yra aiškus Dievo nurodymas kiekvienam Jo vaikui būti kaip Berėjos krikščionys, kurie kasdien tyrinėjo Raštus, patikrindami ar tai, ko jie yra mokomi sutampa su Dievo Žodžiu.

Tikriausiai nėra jokios kitos religinės grupės, kuri taip ištikimai skleistų savo mokymą. Deja, Jehovos liudytoju žinia yra pilna iškreipimų, apgavysčių ir netikrų doktrinų. Tegul Dievas atveria Jehovos liudytojų akis evangelijos tiesai ir tikram Dievo Žodžio mokymui.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra Jehovos liudytojai ir kuo jie tiki?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries