settings icon
share icon
Klausimas

Iš kur mano žinoti, kokią dvasinę dovaną aš turiu?

Atsakymas


Nėra jokios stebuklingos formulės ar testo, kuris padėtų labai tiksliai sužinoti, kokias dvasines dovanas mes turime. Šventoji Dvasia dalina dovanas taip, kaip Jai patinka (1 Korintiečiams 12:7-11). Dažna problema, iškylanti tarp krikščionių, yra ta, kad jie per daug susikoncentruoja į vieną dvasinę dovaną ir tik ją naudoja tarnaujant Dievui. Dvasinės dovanos veikia šiek tiek kitaip. Dievas mus pašaukė paklusniai Jam tarnauti visuose dalykuose. Jis mums suteiks tokią dovaną ar dovanas, kokių mums reikės tai užduočiai, kuriai Jis mus pašaukė, įvykdyti.

Yra keletas būdų, kuriais galima atpažinti dvasines dovanas. Nors negalima pilnai pasitikėti dvasinių dovanų testais, jie gali būti naudingi bandant suprasti, kokias dvasines dovanas mes turime. Kitų žmonių patvirtinimai taip pat padeda aiškiau matyti, kuo mes esame apdovanoti. Dažnai žmonės, su kuriais mes tarnaujame Viešpačiui, mumyse pastebi dvasinę dovaną, kurios mes patys nepastebime arba galvojame, kad tai tiesiog yra mums natūralu. Malda taip pat yra labai svarbi. Vienintelis asmuo, kuris tiksliai žino, kokias dvasines dovanas mes turime, yra tų dovanų davėjas- Šventoji Dvasia. Mes galime prašyti Dievo, kad Jis mums parodytų, kokias dovanas mes turime, kad mes sugebėtume geriau jas naudoti Jo šlovei.

Taip, Dievas kai kuriuos pašaukia būti mokytojais ir duoda jiems mokymo dovaną. Kitus Dievas pašaukia būti tarnautojais ir palaimina juos visokeriopos pagalbos dovana. Tačiau tai, kad mes konkrečiai žinome, kokią dvasinę dovaną turime, dar nereiškia, kad galime netarnauti kitose srityse. Ar naudinga žinoti, kokiomis dvasinės dovanomis Dievas mus apdovanojo? Žinoma, kad taip. Ar klaidinga taip susikoncentruoti ties dvasinėmis dovanomis, kad to pasekoje praleistume galimybes tarnauti Dievui? Taip. Jeigu mes esame atsidavę Dievui ir leidžiame Jam mus naudoti, Jis mums duos tas dvasines dovanas, kurių mums reikia.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Iš kur mano žinoti, kokią dvasinę dovaną aš turiu?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries