settings icon
share icon
Klausimas

Ar visi yra Dievo vaikai, ar tik krikščionys?

Atsakymas


Biblijoje aiškiai parašyta, kad visi žmonės yra Dievo kūriniai (Kolosiečiams 1:16), ir kad Dievas myli visą pasaulį (Jono 3:16), bet tik tie, kurie yra atgimę iš naujo, yra Dievo vaikai (Jono 1:12; 11:52; Romiečiams 8:16; 1 Jono 3:1-10).

Šventajame Rašte neišgelbėtieji niekada nėra vadinami Dievo vaikais. Efeziečiams 2:3 parašyta, kad prieš mūsų išgelbėjimą mes „iš prigimties buvome rūstybės vaikai“ (Efeziečiams 2:1-3). Romiečiams 8:9 parašyta, kad „ne vaikai pagal kūną yra Dievo vaikai, bet vaikai pagal pažadą laikomi palikuonimis.“ Vietoje to, kad gimtume Dievo vaikais, mes gimstame nuodėmėje, kuri mus skiria nuo Dievo ir padaro mus Dievo priešais kaip Šėtonas (Jokūbo 4:4; 1 Jono 3:8). Jėzus sakė: „Jei Dievas būtų jūsų Tėvas, jūs mylėtumėte mane, nes Aš iš Dievo išėjau ir čia atėjau“ (Jono 8:42). Tuomet keletą eilučių vėliau Jėzus Fariziejams sakė: „jūsų tėvas- velnias, ir jūs norite vykdyti savo tėvo troškimus“ (Jono 8:44). Faktas, kad tie, kurie nėra išgelbėti, nėra Dievo vaikai, taip pat matomas 1 Jono 3:10: „Taip išaiškėja Dievo vaikai ir velnio vaikai: tas, kuris nevykdo teisumo, nėra iš Dievo; taip pat tas, kuris savo brolio nemyli.“

Mes tampame Dievo vaikais išgelbėjimo metu, nes mes esame įvaikinami į Dievo šeimą per mūsų santykius su Jėzumi Kristumi (Galatams 4:5-6; Efeziečiams 1:5). Tai galime aiškiai matyti tokiose eilutėse kaip Romiečiams 8:14-17: „Visi, vedami Dievo Dvasios, yra Dievo vaikai. Jūs gi gavote ne vergystės dvasią, kad vėl bijotumėte, bet gavote įsūnystės Dvasią, kuria šaukiame: ‘Aba, Tėve!‘ Pati Dvasia liudija mūsų dvasiai, kad esame Dievo vaikai. O jei esame vaikai, tai ir paveldėtojai ir Kristaus bendrapaveldėtojai, jeigu tik su Juo kenčiame, kad su Juo būtume pašlovinti.“ Tie, kurie yra išgelbėti, yra „Dievo sūnūs per tikėjimą Jėzumi Kristumi“ (Galatams 3:26), nes Dievas geros valios nutarimu iš anksto paskyrė juos įsūnyti per Jėzų Kristų (Efeziečiams 1:5).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar visi yra Dievo vaikai, ar tik krikščionys?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries