settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra Dievo sūnūs ir žmonių dukros minimos Pradžios 6:1-4?

Atsakymas


Pradžios 6:1-4 minimi Dievo sūnūs ir žmonių dukros. Yra keletas pasiūlymų, kas tie Dievo sūnūs buvo, ir kodėl jų ir žmonių dukrų vaikai buvo milžinai.

Trys pagrindiniai požiūriai yra šie: 1) jie buvo nupuolę angelai, 2) jie buvo galingi valdovai ir 3) jie buvo dievoti Seto palikuonys, kurie susituokė su nedorais Kaino palikuonimis. Pirmą požiūrį paremia tai, jog Senajame Testamente išsireiškimas „Dievo sūnūs“ visada naudojamas kalbant apie angelus (Jono 1:6; 2:1; 38:7). Tačiau Mato 22:30 rašoma, jog angelai nesituokia. Biblijoje niekur neparašyta, jog angelai turi lytį ir kad sugeba daugintis. Kiti du požiūriai nesusiduria su šia problema.

Antro ir trečio požiūrių silpnybės yra tai, kad paprastų vyrų santuoka su paprastomis moterimis, nepaaiškina milžinų, galiūnų atsiradimo. Taip pat, kodėl Dievas siųstų potvynį į žemę (Pradžios 6:5-7), jeigu Jis niekada neuždraudė galingiems vyrams arba Seto palikuonims susituokti su paprastomis moterimis arba Kaino palikuonėmis? Artėjanti bausmė, aprašyta Pradžios 6:5-7, yra susijusi su tuo, kas įvyko Pradžios 6:1-4. Atrodo, jog tik nepadorios puolusių angelų santuokos su žmonių moterimis paaiškintų tokią griežtą bausmę.

Kaip ir minėjome anksčiau, pirmojo požiūrio silpnybė yra tai, kad Mato 22:30 parašyta: “Prisikėlime nei ves, nei tekės, bet bus kaip Dievo angelai danguje”. Tačiau šioje ištraukoje nesakoma, jog angelai negali tuoktis. Tai tik nurodo, jog angelai nesituokia. Taip pat ši ištrauka kalba apie angelus, esančius danguje. Čia nerašoma apie puolusius angelus, kuriems nesvarbi Dievo sukurta tvarka, ir kurie visaip bando sugriauti Dievo planus. Tai, kad šventi Dievo angelai nesituokia ir neturi lytinių santykių dar nereiškia, jog tai taip pat tiesa apie Šėtoną ir jo demonus.

Pirmasis požiūris yra įtikinamiausias. Sakyti, jog angelai neturi lyties, ir vėliau juos vadinti “Dievo sūnumis”, kurie buvo nupuolę angelai ir dauginosi su žmonių moterimis yra įdomus “prieštaravimas”. Nors angelai yra dvasinės būtybės (Hebrajams 1:14), jie gali pasirodyti žmogaus fiziniame kūne (Morkaus 16:5). Sodomos ir Gomoros vyrai norėjo lytinių santykių su dviem angelais, kurie buvo pas Lotą (Pradžios 19:1-5). Tikėtina, jog angelai gali turėti žmogaus kūną, netgi lytį, ir galbūt daugintis. Kodėl nupuolę angelai nedaro to dažniau? Atrodo, jog Dievas įkalino tuos nupuolusius angelus, kurie padarė šią nuodėmę, tam, kad kiti angelai to nebekartotų (kaip aprašyta Judo 6). Ankstesni hebrajų interpretatoriai, deuterokanoninės ir kitos Biblinėmis temomis parašytos knygos vienbalsiai sutinka, jog „Dievo sūnūs“, minimi Pradžios 6:1-4, yra nuopuolę angelai. Tačiau tai jokiu būdu neužbaigia diskusijų. Požiūris, jog Pradžios 6:1-4 kalba apie nupuolusius angelus, besiporuojančius su žmonių moterimis, yra paremtas stipriais kontekstiniais, gramatiškais ir istoriniais įrodymais.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra Dievo sūnūs ir žmonių dukros minimos Pradžios 6:1-4?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries