settings icon
share icon
Klausimas

Ką reiškia, jog Dievas yra meilė?

Atsakymas


Pirmiausia pežvelkime į Biblijos meilės apibūdinimą ir tada pamatysime, kokiais būdais Dievas yra meilės esmė. „Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta. Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai, nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa; visa pakenčia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia“ (1 Korintiečiams 13:4-8a). Tai yra Dievo meilės apibūdinimas, ir kadangi Dievas yra meilė (1 Jono 4:8), tai taip pat apibūdina, koks Jis yra.

Meilė (Dievas) nenaudoja prievartos. Tie, kurie ateina pas Jį, ateina atsakydami į Jo meilę. Meilė (Dievas) yra maloni visiems. Meilė (Jėzus) daro gerą neatsižvelgiant į asmenis. Meilė (Jėzus) nepavydi to, ką kiti turi, bet gyvena kuklų gyvenimą ir nesiskundžia. Meilė (Jėzus) nesigiria tuo, kas Jis buvo kūne, nors Jis savo jėga galėjo nugalėti visus. Meilė (Dievas) nereikalauja paklusnumo. Dievas nereikalavo paklusnumo iš Sūnaus. Sūnus pasirinko paklusti Savo dangiškam Tėvui. „Bet pasaulis turi pažinti, jog Aš myliu Tėvą ir darau taip, kaip Jis man įsakė“ (Jono 14:31). Meilė (Jėzus) rūpinosi ir rūpinasi kitų gerove ir poreikiais.

Aiškiausiai Dievo meilę mums perteikia Jono 3:16: „Nes Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą“. Romiečiams 5:8 skelbia tą pačią žinią: „O Dievas mums parodė savo meilę tuo, kad Kristus mirė už mus, kai tebebuvome nusidėjėliai“. Iš šių eilučių mes matome, kad Dievas troško, jog mes būtume su Juo amžinuose namuose danguje. Jis sumokėjo už mūsų nuodėmes, kad mums tai būtų įmanoma. Jis mus myli, nes Jis tai nusprendė. Meilė atleidžia: „Jeigu mes išpažįstame savo nuodėmes, Jis ištikimas ir teisingas, kad atleistų mums nuodėmes ir apvalytų mus nuo visų nedorybių“ (1 Jono 1:9).

Taigi, ką reiškia, jog Dievas yra meilė? Meilė- tai viena iš Dievo savybių. Meilė yra esminė Dievo charakterio ir asmenybės dalis. Dievo meilė niekaip neprieštarauja Jo šventumui, teisumui, teisingumui ar netgi Jo rūstybei. Visos Dievo savybės yra tobuloje harmonijoje. Visa, ką Dievas daro, yra su meile, taip pat kaip visa yra teisu ir teisinga. Dievas yra tobulas tikros meilės pavyzdys. Nuostabą keliančiai tiems, kurie priima Jo Sūnų Jėzų kaip savo asmeninį Gelbėtoją, Dievas davė sugebėjimą per Šventąją Dvasią mylėti taip kaip myli Jis (Jono 1:12; 1 Jono 3:1, 23-24).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką reiškia, jog Dievas yra meilė?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries