settings icon
share icon
Klausimas

Ar Dievas sukūrė blogį?

Atsakymas


Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad, kadangi Dievas sukūrė viską, kas egzistuoja, Jis sukūrė ir blogį. Tačiau blogis nėra „dalykas“ toks kaip akmuo ar elektra. Tu negali turėti dėžę blogio. Blogis pats iš savęs neegzistuoja. Blogis- tai gėrio nebuvimas. Pavyzdžiui, duobės yra realus dalykas, tačiau jos egzistuoja tiktai kažkame kitame. Purvo /žemės nebuvimą mes vadiname duobe, bet tai yra neatskiriama žemės dalis. Taigi, kai Dievas viską sukūrė, viskas buvo gera. Vienas iš gerų dalykų, kuriuos Dievas sukūrė buvo kūriniai, galintys laisvai pasirinkti tai, kas gera. Tam, kad būtų iš ko rinktis, Dievas leido, kad būtų kažkas kita negu tiktai gera. Taigi Dievas leido laisviems angelams ir žmonėms pasirinkti tarp gėrio ir blogio. Kai yra kažkas blogo tarp dviejų gerų dalykų, mes tai vadiname blogiu, tačiau tai netampa „dalyku“, kurį turėjo sukūrti Dievas.

Tikriausiai ši iliustracija padės geriau tai suprasti. Jei kas paklaustų: „Ar šaltis egzistuoja?“, atsakymas tikriausiai būtų: „Taip“. Tačiau tai nėra teisingas atsakymas. Šaltis neegzistuoja, nes šaltis yra šilumos nebuvimas. Panašiai yra ir su tamsa. Tamsa neegzistuoja, tai tik šviesos nebuvimas. Blogis yra gėrio nebuvimas, arba, tiksliau, blogis yra Dievo nebuvimas.

Dievas nesukūrė blogio, bet Jis leidžia blogiui egzistuoti. Jeigu Dievas nebūtų leidęs blogiui egzistuoti, angelai ir žmonės tarnautų Dievui dėl to, kad privalo, o ne dėl to, kad pasirenka. Dievas nenorėjo „robotų“, kurie viską darytų dėl to, kad yra taip „užprogramuoti“. Dievas leido blogiui egzistuoti, kad mes tikrai turėtume laisvą valią ir pasirinktume ar norime Jam tarnauti, ar ne.

Mes, riboti žmonės, niekada pilnai nesuprasime beribio, neaprėpiamo Dievo (Romiečiams 11:33-34). Kartais mums atrodo, jog mes suprantame, ką Dievas daro, bet vėliau pastebime, kad iš tikrųjų Jis tai darė dėl kitų priežasčių negu mes galvojome. Dievas į viską žvelgia iš šventos, amžinos perspektyvos. Mes į viską žvelgiame iš nuodėmingos, žemiškos ir laikinos perspektyvos. Kodėl Dievas sukūrė Adomą ir Ievą, žinodamas, kad jie nusidės ir tai atneš blogį, mirtį ir kentėjimą visai žmonijai? Kodėl Jis tiesog mūsų visų nepaliko danguje, kur mes tobulai gyventume be jokių kentėjimų? Mes nesugebėsime atsakyti į šiuos klausimus šioje amžinybės pusėje. Mes tik žinome, kad tai, ką Dievas daro, yra šventa ir tobula, ir galų gale tai atneš Jam garbę. Dievas leido blogiui egzistuoti, kad mes turėtume tikrą pasirinkimą- garbinti Jį arba negarbinti. Dievas nesukūrė blogio, bet leido jam egzistuoti. Jeigu Jis nebūtų leidęs blogiui egzistuoti, mes Jį garbintume dėl to, kad privalome, o ne dėl savo laisvos valios sprendimo.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Dievas sukūrė blogį?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries