settings icon
share icon
Klausimas

Kodėl Dievas leidžia įvykti stichinėms nelaimėms, pvz. žemės drebėjimams, uraganams ir cunamiams?

Atsakymas


Kodėl Dievas leidžia žemės drebėjimams, uraganams, viesulams, cunamiams, taifūnams, ciklonams, purvo nuošliaužom ir kitom stichinėm nelaimėm įvykti? 2004 metų cunamis Azijoje, 2005 metų uraganas Katrina pietryčių Amerikoje ir 2008 metų ciklonas Mianmare privertė daugelį žmonių dvejoti Dievo gerumu. Gaila, kad stichinės nelaimės dažnai yra vadinamos „Dievo darbu“, nors niekas Jam nepriskiria metų, dešimtmečių ir netgi amžių ramaus klimato ir oro. Dievas sukūrė visą visatą ir gamtos dėsnius (Pradžios 1:1). Dauguma gamtinių nelaimių yra tų dėsnių veikimo pasekmės. Uraganai, taifūnai ir viesulai yra skirtingų oro srovių susidūrimo pasekmė. Žemės drebėjimai yra judančių žemės plokščių pasekmė. O cunamius sukelia povandeniniai žemės drebėjimai.

Biblijoje parašyta, jog Jėzus Kristus laiko visą gamtą kartu (Kolosiečiams 1:16-17). Ar Dievas galėtų užkirsti kelią stichinėms nelaimėms? Žinoma. Ar Dievas kartais kontroliuoja orą? Taip, mes tai matome Pakartoto Įstatymo 11:17 ir Jokūbo 5:17. Iš Skaičių 16:30-34 matome, kad Dievas kartais siunčia stichines nelaimes kaip bausmę už nuodėmę. Apreiškimo knygoje aprašyta daug įvykių, kuriuos galima pavadinti stichinėmis nelaimėmis (Apreiškimo 6,8 ir 16 skyriai). Ar kiekviena stichinė nelaimė yra bausmė iš Dievo? Tikrai ne.

Taip, kaip Dievas leidžia piktiems žmonėms daryti piktus darbus, Jis leidžia žemei parodyti, kokios yra nuodėmės pasekmės kūrinijai. Romiečiams 8:19-21 parašyta: „Kūrinija su ilgesiu laukia, kada bus apreikšti Dievo sūnūs. Mat kūrinija buvo pajungta tuštybei, - ne savo noru, bet pavergėjo valia,- su viltimi, kad ir pati kūrinija bus išlaisvinta iš suirimo vergijos ir įgis šlovingą Dievo vaikų laisvę.“ Žmonijos nuopolis į nuodėmę turi pasekmes viskam, įskaitant ir žemę, kurioje mes gyvename. Viskas kūrinijoje pajungta „tuštybei“ ir „suirimui“. Kaip mirties, ligų ir kentėjimų, taip ir stichinių nelaimių pagrindinė priežastis yra nuodėmė.

Mes suprantame, kodėl stichinės nelaimės vyksta. Tačiau mes negalime suprasti, kodėl Dievas leidžia joms įvykti. Kodėl Dievas leido cunamiui nužudyti virš 225 000 žmonių Azijoje? Kodėl Dievas leido uraganui Katrinai sugriauti tūkstančių žmonių namus? Vieną žinome, tokie įvykiai sudrebina mūsų pasitikėjimą gyvenimu ir priverčia mus galvoti apie amžinybę. Bažnyčios dažniausiai yra perpildytos po tokių nelaimių, nes žmonės supranta, kokie trapūs yra jų gyvenimai, ir kaip lengvai jie prarandami. Mes žinome, kad Dievas yra geras! Daug nuostabių stebuklų įvyko stichinių nelaimių metu, kurie apsaugojo nuo dar daugiau prarastų gyvybių. Stichinės nelaimės priverčia milijonus žmonių iš naujo susimąstyti apie jų gyvenimo prioritetus. Šimtai milijonų dolerių siunčiami padėti tiems, kurie kenčia. Krikščioniškos tarnystės turi progą padėti, patarnauti, patarti, melstis ir vesti žmones link gelbstinčio tikėjimo į Kristų! Dievas gali ir padaro, kad siaubingos tragedijos išeitų į gerą (Romiečiams 8:28).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kodėl Dievas leidžia įvykti stichinėms nelaimėms, pvz. žemės drebėjimams, uraganams ir cunamiams?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries