settings icon
share icon
Klausimas

Ar Dievas girdi / atsako nusidėjėlio / netikinčiojo maldas?

Atsakymas


Jono 9:31 rašoma: „Žinome, kad Dievas neišklauso nusidėjėlių. Bet jei kas yra Dievo garbintojas ir vykdo Jo valią- tą Jis išklauso.“ Taip pat buvo pasakyta, kad „vienintelė nusidėjėlio malda, kuria Dievas girdi, yra jo išgelbėjimo malda.“ Taigi kai kurie tiki, jog Dievas negirdi ir/arba neatsako netikinčiųjų maldų. Tačiau pažvelgus į Jono 9:31 kontekstą, mes pamatysime, kad ši eilutė moko, jog Dievas nedaro stebuklų per netikinčiuosius. 1 Jono 5:14-15 parašyta, jog Dievas atsako į maldas, jeigu malda yra pagal Jo valią. Tikriausiai šis principas taikomas ir netikintiems. Jeigu netikintysis maldoje prašo Dievo kažko, kas yra Jo valia, niekas nesustabdys Dievo nuo tokios maldos atsakymo- pagal Jo valią.

Yra Rašto vietų, kuriose aprašomos situacijos, kai Dievas išgirdo ir atsakė į netikinčiųjų maldas. Daugumoje atveju tai buvo malda, vieną ar du kartus Dievas atsakė į širdies šauksmą (neparašyta, ar tas šauksmas buvo tiesiogiai nukreiptas į Dievą ar ne). Kai kuriais atvejais malda buvo kartu su atgaila. Bet kitais atvejais tai buvo malda, prašanti patenkinti paprastus žemiškus poreikius ar prašanti palaiminimo. Dievas į tas maldas atsakė iš užuojautos, dėl nuoširdaus žmogaus ieškojimo ar tikėjimo. Štai pateikiame kelias ištraukas su netikinčiųjų maldomis:

Ninevės gyventojai meldė, kad Ninevė būtų išgelbėta (Jonos 3:5-10). Dievas atsakė į jų maldą ir nesunaikino Ninevės miesto, kaip buvo žadėjęs.

Hagara prašė Dievo apsaugoti jos sūnų Izmaelį (Pradžios 21:14-19). Dievas ne tik apsaugojo Izmaelį, bet ir nepaprastai palaimino.

1 Karalių 21:17-29, ypač eilutės 27-29, Ahabas pasnikauja ir gedi dėl Elijo pranašystės apie jo palikuonis. Dievas atsakė nesiųsdamas nelaimių Ahabo laiku.

Pagonė moteris iš Tyro bei Sidono srities meldėsi, kad Jėzus išgelbėtų jos dukrą nuo demono (Morkaus 7:24-30). Jėzus išvarė demoną iš moters dukros.

Kornelijus, Romos šimtininkas, paminėtas Apaštalų darbų 10 skyriuje, buvo palaikytas teisiu vyru, ir atsakydamas į jo maldą Dievas atsiųntė jam Petrą. Apaštalų darbų 10:2 rašoma, kad Kornelijus “nuolat melsdavosi”.

Kai kurie Dievo pažadai galioja tikintiems ir netikintiems, pavyzdžiui Jeremijo 29:13: “Kai manęs ieškosite visa širdimi, rasite.“ Šito iliustracija yra Kornelijaus istorija, aprašyta Apaštalų darbų 10:1-6. Tačiau yra daug pažadų, kurie pagal ištraukos kontekstą yra tik tikintiesiems. Kadangi krikščionys priimė Jėzų kaip Gelbėtoją, jie gali drąsiai artintis prie malonės sosto ir gauti pagalbą reikiamu metu (Hebrajams 4:14-16). Mums pasakyta, jog ko tik prašysime pagal Dievo valią, bus mums duota (1 Jono 5:14-15). Yra daugybė kitų su malda susijusių pažadų tikintiesiems (Mato 21:22; Jono 14:13, 15:7). Taigi, taip, yra situacijų, kuomet Dievas neatsako netikinčiųjų maldų. Tačiau iš savo malonės ir gailestingumo Dievas gali įsikišti į netikinčiųjų gyvenimus dėl jų maldų.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Dievas girdi / atsako nusidėjėlio / netikinčiojo maldas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries