settings icon
share icon
Klausimas

Ar Dievas vis dar kalba šiandien?

Atsakymas


Biblijoje parašyta, kad Dievas daug kartų kalbėjo aiškiu ir girdimu balsu (Išėjimo 3:14; Jozuės 1:1; Teisėjų 6:18; 1 Samuelio 3:11; 2 Samuelio 2:1; Jobo 40:1; Izaijo 7:3; Jeremijo 1:7; Apaštalų darbų 8:26; 9:15- tai tik keletas pavyzdžių). Nėra jokios biblinės priežasties, dėl kurios Dievas nekalbėtų tiesiogiai girdimu balsu šiandien. Svarbu prisiminti, kad šimtai atvejų, paminėtų Biblijoje, įvyko per 4000 žmonijos istorijos metų. Dievo tiesioginis kalbėjimas aiškiai suprantamu balsu yra išimtis. Netgi Biblijoje aprašytais atvejais ne visada aišku, ar Dievas kalbėjo girdimu balsu, vidiniu balsu ar leido labai aiškiai suprasti žmogui jo mintyse/prote.

Dievas kalba žmonėms šiandien. Visų pirma Dievas kalba per Savo Žodį (2 Timotiejui 3:16-17). Izaijo 55:1 parašyta: „Taip ir mano žodis, kuris išeina iš mano burnos, negrįš tuščias, bet įvykdys mano valią ir atliks tai, kam yra siųstas“. Biblija yra Dievo Žodis, joje yra viskas, ko mums reikia, kad mes būtume išgelbėti ir gyventume krikščionišką gyvenimą. 2 Petro 1:3 parašyta: „Jo dieviška jėga padovanojo mums viską, ko reikia gyvenimui ir dievotumui, per pažinimą To, kuris pašaukė mus šlove ir dorybe“.

Dievas taip pat „kalba“ per įvvykius, pavyzdžiui, sudėliodamas aplinkybes, Jis gali mus nukreipti keliu, kuriuo turėtume eiti. Dievas per mūsų sąžinę padeda mums atskirti gerą nuo blogo (1 Timotiejui 1:5; 1 Petro 3:16). Dievas nuolatos keičia mūsų mintis ir protus į Jo panašumą (Romiečiams 12:2). Dievas leidžia įvykti tam tikriems įvykiems mūsų gyvenimuose, kad nukreiptų mus, pakeistų mus ir padėtų mums augti dvasiškai (Jokūbo 1:2-5; Hebrajams 12:5-11). 1 Petro 1:6-7 mums primena „Tuo džiaukitės, nors dabar, jei reikia, trumpai ir kenčiate įvairiuose išmėginimuose, kad jūsų išbandytas tikėjimas brangesnis už pragaištantį auksą, nors ir ugnimi ištirtą, būtų pripažintas vertas gyriaus, garbės ir šlovės, kai apsireikš Jėzus Kristus“.

Galbūt kartais Dievas kalba žmonėms aiškiu, girdimu balsu. Tačiau labai abejotina, kad tai vyksta taip dažnai, kaip žmonės sako. Netgi Biblijoje Dievo kalbėjimas aiškiu, girdimu balsu yra retenybė. Jeigu kažkas sako, kad girdėjo Dievą kalbant, visada patikrink jo žodžius su tuo, ką Biblija kalba. Jeigu Dievas šiandien kalbėtų, Jo žodžiai sutaptų su tuo, kas jau užrašyta Biblijoje (2 Timotiejui 3:16-17). Dievas niekada sau neprieštarauja.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Dievas vis dar kalba šiandien?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries