settings icon
share icon
Klausimas

Kodėl Dievas išsirinko Izraelį būti Jo žmonėmis?

Atsakymas


Pakartoto Įstatymo 7:7-9 apie Izraelį rašoma: „Viešpats jus pamilo ir pasirinko ne dėl to, kad buvote gausesnė tauta už kitas tautas, nes jūsų tauta mažesnė už kitas tautas, bet dėl to, kad Viešpats jus pamilo ir kad ištesėtų jūsų tėvams duotą priesaiką, Jis išvedė jus galinga ranka iš faraono, Egipto karaliaus, vergijos. Žinok, kad Viešpats, tavo Dievas, yra ištikimas Dievas, kuris laikosi sandoros ir yra gailestingas Jį mylintiems bei Jo įsakymus vykdantiems per tūkstančius kartų.“

Dievas išsirinko Izraelį, kad jie būtų žmonės, iš kurių gims Jėzus Kristus- Gelbėtojas, kuris gelbsti iš nuodėmių ir mirties (Jono 3:16). Dievas pažadėjo Mesiją po to, kai Adomas ir Ieva nupuolė į nuodėmę (Pradžios 3 skyrius). Dievas vėliau patvirtino, kad Mesijas kils iš Abraomo, Izaoko ir Jokūbo linijos (Pradžios 12:1-3). Jėzus Kristus yra pagrindinė priežastis, kodėl Dievas išsirinko Izraelį būti Jo žmonėmis. Dievui nebuvo būtina išsirinkti savo žmones, bet Jis nusprendė tai padaryti. Jėzus turėjo kilti iš kažkurios tautos, ir Dievas pasirinko Izraelį.

Tačiau Dievas pasirinko Izraelį ne vien tik dėl Mesijo siuntimo. Dievas troško, kad izraelitai eitų ir mokytų kitus apie Jį. Izraelis turėjo būti kunigų, pranašų ir misionierių tauta pasauliui. Dievas norėjo, kad izraelitai būtų išskirtiniai žmonės, tauta, kuri kitus nukreiptų į Dievą ir Jo pažadėtą Atpirkėją, Mesiją ir Gelbėtoją. Izraelis nesugebėjo viso to padaryti. Tačiau pagrindinis tikslas- Mesijo atėjimas- buvo tobulai išpildytas per Jėzaus Kristaus asmenį.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kodėl Dievas išsirinko Izraelį būti Jo žmonėmis?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries