settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie tatuiruotes ir auskarų vėrimasi?

Atsakymas


Senojo Testamento įstatyme izraelitams buvo įsakyta: „Mirusio atminimui nedarykite įrėžimų nei kitokių vaizdų ar ženklų savo kūne. Aš esu Viešpats“ (Kunigų 19:28). Nors šiandienos tikintieji nėra po Senojo Testamento įstatymu (Romiečiams 10:4; Galatams 3:23-25; Efeziečiams 2:15), mums verta atkreipti dėmesį į tai, kad egzistavo įsakymas, draudžiantis darytis tatuiruotes. Naujajame Testamente nieko neparašyta šiuo klausimu.

Kad geriau įsitikintumėme dėl tatuiruočių ir auskarų vėrimosi leistinumo, galime atlikti šį testą. Pagalvokite, ar galite nuoširdžiai, su gryna sąžine paprašyti Dievo, kad Jis tai palaimintų ir panaudotų Savo geriems tikslams. „Todėl ar valgote, ar geriate, ar šiaip ką darote, visa darykite Dievo šlovei“ (1 Korintiečiams 10:31). Naujajame Testamente nedraužiamos tatuiruotės ar auskarų vėrimas, tačiau tai taip pat neduoda jokio pagrindo manyti, kad tai patinka Dievui.

Štai svarbus Šventojo Rašto principas, padedantis nuspręsti, kaip elgtis, kuomet Biblija nekalba apie kažką tiesiogiai: jeigu yra bent kiek abejonės, ar ta veikla neš Dievui šlovę, geriau to nedaryti. Romiečiams 14:23 mums primena, jog viskas, ką darome ne iš įsitikinimo, yra nuodėmė. Mums reikia neužmiršti, kad mūsų kūnai ir sielos buvo atpirkti ir priklauso Dievui. Nors 1 Korintiečiams 6:19-20 rašoma ne apie tatuiruotes ir auskarų vėrimąsi, tačiau čia randame gerą principą: „Ar nežinote, kad jūsų kūnas yra šventykla jumyse gyvenančios Šventosios Dvasios, kurią gavote iš Dievo, ir kad jūs nebepriklausote patys sau? Jūs esate nupirkti už didelę kainą. Tad šlovinkite Dievą savo kūnu“. Ši tiesa turėtų turėti poveikį viskam, ką mes darome su savo kūnais. Jei mūsų kūnai priklauso Dievui, tai mes, prieš nusprendžiant „pažymėti“ savo kūną tatuiruote ar auskarais, turime būti užtikrinti, kad Dievas davė tam aiškų „leidimą.“

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie tatuiruotes ir auskarų vėrimasi?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries