settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie finansų tvarkymą?

Atsakymas


Biblija turi daug ką pasakyti apie finansų tvarkymą. Kalbant apie pinigų skolinimasi, Biblija pataria to vengti. Žiūrėti Patarlių 6:1-5; 20:16; 22:7,26-27 (“Turtingas viešpatauja vargšui; skolininkas tampa skolintojo vergu <…> Nebūk iš tų, kurie paduoda ranką, laiduodami už svetimą skolą; jei negalėsi sumokėti, kodėl iš tavęs turėtų atimti tavo guolį?“) Biblija daugybę kartų perspėja mus dėl turtų kaupimo ir vietoje to skatina siekti dvasinių turtų. Patarlių 28:20: “Ištikimas žmogus bus gausiai palaimintas, o kas siekia greitai praturtėti, neliks nekaltas.“ Taip pat žr.Patarlių 10:15; 11:4; 18:11; 23:5.

Patarlių 6:6-11 eilutėse randame išmintingus žodžius apie tinginystę ir neišvengiamas finansines to pasėkmes. Mums liepiama stebėti darbščias skurzdėles, kurios dirba ir susikrauna sau maistą. Ši ištrauka taip pat mus perspėja, jog mes neturėtume miegoti, kai galime kažką naudingo nuveikti. „Tinginys“- tai dykinėtojas, kuris verčiau ilsėtusi negu dirbtų. Jo galas aiškus- skurdas ir stokojimas. Kitoje spektro dalyje yra žmogus, kuris yra apsėstas pinigų siekimo. Pagal Ekleziasto 5:10, toks žmogus niekada nėra patenkintas tuo, ką turi, ir visada nori daugiau. 1 Timotiejui 6:6-11 taip pat mus perspėja dėl turtų troškimo.

Biblijoje mokoma, jog vietoje to, kad trokštume sau turtų, mes turėtume duoti, o ne gauti. „Štai ką pasakysiu: kas šykščiai sėja, šykščiai ir pjaus, o kas dosniai sėja, dosniai ir pjaus. Kiekvienas tegul aukoja, kaip yra širdyje nutaręs, ne gailėdamas ar verčiamas, nes Dievas myli linksmą davėją “ (2 Korintiečiams 9:6-7). Biblija taip pat mus ragina būti gerais tvarkytojais to, ką Dievas mums duoda. Luko 16:1-13 eilutėse Jėzus pasakė palyginimą apie nesąžiningą ūkvedį ir tuo mus perspėjo tokiais nebūti. Tos istorijos moralas yra toks: “Jei nebuvote ištikimi, tvarkydami neteisiąją Mamoną, tai kas jums patikės tikruosius turtus?” (11 eil.). Mes taip pat esame atsakingi už parūpinimą šeimai. 1 Timotiejui 5:8 mums primena: “Jeigu kas neaprūpina savųjų, ir ypač savo namiškių, tas yra paneigęs tikėjimą ir blogesnis už netikintį!“

Ką Biblija moko apie pinigų tvarkymą? Atsakymą galima apibendrinti vienu žodžiu- išmintis. Mes turime išmintingai elgtis su savo pinigais. Mums reikia taupyti pinigus, bet ne kaupti. Mes galime leisti pinigus, bet išmintingai ir kontroliuojant. Mums reikia atiduoti tai, kas priklauso Viešpačiui, su džiaugsmu ir pasiaukojimu. Mes turime naudoti savo pinigus padedant kitiems, bet išmintingai ir su Šventosios Dvasios vedimu. Nėra blogai būti turtingu, bet yra neteisinga mylėti pinigus. Nėra neteisinga būti vargšu, bet yra klaidinga iššvaistyti pinigus. Biblija pastoviai moko mus išmintingai tvarkyti savo pinigus.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie finansų tvarkymą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries