settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie pavydą?

Atsakymas


Kai naudojame žodį „pavydas“, mes turime omenyje, kad mes pavydime kitam kažko, ką jis turi, o mes neturime. Toks pavydas yra nuodėmė. Pavydas neturėtų būti viena iš krikščionio savybių.Tai tik parodo, kad mes vis dar esame valdomi savo pačių troškimų (1 Korintiečiams 3:3). Galatams 5:26 parašyta: “Nesivaikykime tuščios garbės, neerzinkime vieni kitų, nepavydėkime vieni kitiems.”

Biblijoje parašyta, kad mes turime mylėti tokia pačia tobula meile, kokia Dievas mus pamilo. „Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta. Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai“ (1 Korintiečiams 13:4-5) Kuo labiau sutelkiame dėmesį į savo pačių troškimus, tuo mažiau dėmesio skiriame Dievui. Kai mes užkietiname savo širdis, tai mums trukdo atsisukti į Jėzų ir leisti, kad Jis mus išgydytų (Mato 13:15). Bet kai mes leidžiame Šventajai Dvasiai mus kontroliuoti, Ji mumyse pagimdo išgelbėjimo vaisius- meilę, džiaugsmą, ramybę, kantrybę, malonumą, gerumą, ištikimybę, romumą ir susivaldymą (Galatams 5:22-23).

Mūsų pavydas parodo, jog mes nesame patenkinti tuo, ką Dievas mums davė. Biblija mus moko būti patenkintais tuo, ką turime, nes Dievas niekada mūsų nepaliks ir nepamirš (Hebrajams 13:5). Tam, kad nugalėtume pavydą, mums reikia tapti panašesniais į Jėzų ir mažiau panašiais į save. Mes galime geriau pažinti Jėzų skaitydami Bibliją, melsdamiesi ir bendraudami su brandžiais tikinčiaisiais. Mūsų širdys pradės keistis, kai mes išmoksime tarnauti kitiems, o ne sau. „Ir neprisitaikykite prie šio pasaulio, bet pasikeiskite, atnaujindami savo protą, kad galėtumėte ištirti, kas yra gera, priimtina ir tobula Dievo valia“ (Romiečiams 12:2).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie pavydą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries