Klausimas
Ką reiškia „Biblija yra įkvėpta“?
Atsakymas
Kai žmonės sako, kad Biblija yra įkvėpta, jie turi omenyje, kad Dievas naudojo žmogiškus Šventojo Rašto autorius tokiu būdu, kad tai, ką jie užrašė buvo pačio Dievo žodžiai. Šventojo Rašto kontekste žodis „įkvėpimas“ reiškia „Dievo įkvėptas“. Tai reiškia, kad Biblija tikrai yra Dievo Žodis ir tuo išsiskiria iš visų kitų knygų.
Nors yra skirtingų nuomonių apie tai, kiek Biblijos yra įkvėpta, tačiau nėra jokios abejonės, jog pati Biblija teigia, kad kiekvienas žodis, kiekvienoje Biblijos dalyje atėjo iš Dievo (1 Korintiečiams 2:12-13; 2 Timotiejui 3:16-17). Toks požiūris dažnai vadinamas „visiškas žodinis“ įkvėpimas. Tai reiškia, kad kiekvienas žodis (žodinis)- ne tik idėjos ar bendras supratimas- yra įkvėptas, ir kad kiekviena Šventojo Rašto dalis ir visa, kas užrašyta Rašte (visiškas) yra įkvėpta. Kai kurie tiki, kad tik kai kurios Biblijos dalys yra įkvėptos, arba kad tik mintys ar idėjos apie religiją yra įkvėptos. Tačiau toks požiūris prieštarauja tam, ką pati Biblija apie save rašo. Visiškas žodinis įkvėpimas yra būtina Dievo Žodžio savybė.
2 Timotiejui 3:16-17 aiškiai matome, kokia yra įkvėpimo apimtis: „Visas Raštas yra Dievo įkvėptas ir naudingas mokyti, barti, taisyti, auklėti teisumui, kad Dievo žmogus taptų tobulas, pasiruošęs kiekvienam geram darbui“. Šioje eilutėje parašyta, kad Dievas įkvėpė visą Šventąjį Raštą, ir kad Raštas yra mums naudingas. Ne tik Biblijos dalys, kalbančios apie religiją, yra įkvėptos, bet kiekvienas žodis nuo Pradžios knygos iki Apreiškimo. Kadangi Biblija yra Dievo įkvėpta, ji turi būti pagrindas kuriant doktrinas ir mokant žmones, kaip būti teisinguose santykiuose su Dievu. Biblija tvirtina, kad ji ne tik yra Dievo įkvėpta, bet kad ji taip pat turi antgamtinę galią pakeisti mus ir padaryti mus „pilnus“. Ar mums gali dar ko nors reikėti?
Dar viena eilutė, kurioje rašoma apie Šventojo Rašto įkvėpimą, yra 2 Petro 1:21. Ši eilutė mums padeda suprasti, kad nors Dievas ir naudojo žmones, kurie turėjo skirtingus charakterius ir savitus rašymo stilius, Dievas įkvėpė kiekvieną žodį, kurį jie parašė. Pats Jėzus patvirtino visišką žodinį Šventojo Rašto įkvėpimą, sakydamas: „Nemanykite, jog Aš atėjau panaikinti Įstatymo ar Pranašų. Ne panaikinti jų atėjau, bet įvykdyti. Iš tiesų sakau jums: kol dangus ir žemė nepraeis, nė viena raidelė ir nė vienas brūkšnelis neišnyks iš Įstatymo, kol viskas išsipildys“ (Mato 5:17-18). Šiose eilutėse Jėzus patvirtina Šventojo Rašto tikslumą, netgi mažiausias jo detales ir skyrybos ženklus, nes tai yra Dievo Žodis.
Kadangi Raštas yra Dievo įkvėptas Žodis, mes galime daryti išvadas, jog jis taip pat yra neklaidingas ir autoritetingas. Mūsų teisingas požiūris į Dievą pasireikš teisingu požiūriu į Jo Žodį. Kadangi Dievas yra visagalis, viską žinantis ir visiškai tobulas, Jo Žodis turi tas pačias savybes. Eilutės, kurios patvirtina Rašto įkvėpimą, taip pat patvirtina ir jo neklaidingumą bei autoritetingumą. Nėra jokios abejonės, kad Biblija yra tai, kas ji sakosi esą- nepaneigiamas, autoritetingas Dievo Žodis žmonijai.
English
Ką reiškia „Biblija yra įkvėpta“?