settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie baimę?

Atsakymas


Biblijoje minimos dvi baimės rūšys. Pirma rūšis yra naudinga ir netgi skatinama taip bijoti. Antra rūšis yra žalinga ir ją būtina nugalėti. Pirma baimės rūšis yra Viešpaties baimė. Ši baimės rūšis nebūtinai reiškia kažko bijoti. Verčiau tai yra pagarbi nuostaba Dievui; Jo jėgos ir šlovės gerbimas. Tačiau į šią baimę taip pat įeina pagarba Jo kerštui ir pykčiui. Kitaip sakant, Viešpaties baimė yra pripažinimas viso, kas Dievas yra. Toks pažinimas pasiekiamas per Dievo ir Jo savybių pažinimą.

Viešpaties baimė teikia daugybę palaiminimų ir yra labai naudinga. Viešpaties baimė yra išminties pradžia, vedanti į gerą supratimą (Psalmių 111:10). Tik kvailiai atmeta išmintį ir discipliną (Patarlių 1:7). Be to, Viešpaties baimė veda į gyvenimą, poilsį, ramybę ir pasitenkinimą (Patarlių 19:23). Ji yra gyvenimo šaltinis (Patarlių 14:27). Ji mums parūpina saugumą bei prieglobstį (Patarlių 14:26).

Taigi matome, kodėl mes esame skatinami bijoti Viešpaties. Tačiau antra baimės rūšis, kuri taip pat yra minima Biblijoje, yra visai mums nenaudinga. Tai yra „baimės dvasia“, minima 2 Timotiejui 1:7: „Nes Dievas davė mums ne baimės dvasią, bet jėgos, meilės ir savitvardos dvasią“. Baimės ir nedrąsumo dvasia neateina iš Dievo.

Tačiau kartais mes bijome. Kartais ši baimės dvasia mus užvaldo. Tam, kad nugalėtume šią baimės dvasią, mums reikia pilnai pasitikėti Dievu ir Jo meile. „Meilėje nėra baimės, nes tobula meilė išveja baimę. Baimėje yra kančia, ir kas bijo, tas nėra tobulas meilėje“ (1 Jono 4:18). Nėra nei vieno tobulo, ir Dievas tai žino. Dėl šios priežasties Jis dosniai Biblijoje pribarstė padrąsinimų nebijoti. Pradedant Pradžios knyga ir baigiant Apreiškimo knyga, Dievas mums primena „Nebijok“.

Pavyzdžiui, Izaijo 41:10 mus drąsina: „Nebijok, nes Aš esu su tavimi; nepasiduok baimei, nes Aš esu tavo Dievas. Aš sustiprinsiu tave ir padėsiu tau, Aš palaikysiu tave savo teisumo dešine.“ Mes dažnai bijome ateities, ir kas mums atsitiks. Bet Jėzus mums primena, kad Dievas rūpinasi paukščiais, ir kaip labiau Jis pasirūpins mumis? „Tad nebijokite! Jūs vertesni už daugybę žvirblių“ (Mato 10:31). Vien šios eilutės padengia daugybę skirtingų baimių. Dievas mums sako nebijoti būti vieniems, per silpniems, neišgirstiems ir nebijoti, kad mums trūks būtiniausių dalykų. Visoje Biblijoje pilna tokių perspėjimų, kurie kalba apie daugybę skirtingų „baimės dvasios“ aspektų.

Psalmių 56:11 psalmininkas rašo: „aš pasitikiu. Nebijosiu, ką gali padaryti man žmogus?“ Tai yra puikus pasitikėjimo Dievu jėgos liudijimas. Kas benutiktų, psalmininkas pasitiki Dievu, nes Jis žino ir supranta Dievo galią. Taigi raktas į pergalę prieš baimę yra visiškas pasitikėjimas Dievu. Pasitikėjimas Dievu yra atsisakymas pasiduoti baimei. Tai atsisukimas į Dievą net ir tamsiausiu metu ir pasitikėjimas, kad Jis viską sutvarkys. Toks pasitikėjimas ateina iš Dievo pažinimo ir žinojimo, kad Jis yra geras. Kai Jobas patyrė vienus iš sudėtingiausių išbandymų, užrašytų Biblijoje, Jis sakė: „Jei Jis mane ir nužudys, aš Juo pasitikėsiu“ (Jobo 13:15).

Kai mes išmoksime pasitikėti Dievu, mes nebebijosime dalykų, kurie yra prieš mus. Mes būsime kaip psalmininkas, kuris su pasitikėjimu sakė: „Tesidžiaugia visi, kurie Tavyje prieglobsčio ieško, tegul nuolat šaukia iš džiaugsmo, nes Tu apgini juos, tedžiūgauja Tavyje Tavo vardą mylintis“ (Psalmių 5:11).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie baimę?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries