settings icon
share icon
Klausimas

Ar yra toks dalykas kaip ateiviai ir NSO?

Atsakymas


Pirmiausia apibūdinkime „ateivius“ kaip „būtybes, sugebančias priimti moralinius sprendimus, turinčius intelektą, emocijas ir valią“. Tuomet pežvelkime į keletą mokslinių faktų:

1. Žmogus išsiuntė erdvėlaivius į beveik visas planetas saulės sistemoje. Ištyrus jas visas, mes išbraukėme visas planetas išskyrus Marsą ir galbūt Jupiterio mėnulį, kaip sugebančias palaikyti gyvybę.

2. 1976 metais Jungtinės Amerikos valstijos išsiuntė du erdvėlaivius į Marsą. Jie abu turėjo instrumentus, reikalingus Marso smėlio kasimui, analizavimui ir gyvybės ieškojimui. Jie absoliučiai nieko nerado. Mes galime tai palyginti su pačios nederlingiausios dykumos dirva Žemėje ar labiausiai suledėjusio purvo Antarktikoje pavyzdžiais ir pamatysime, jog jose knibžda mikroorganizmai. 1997 metais JAV išsiuntė kitą erdvėlaivį į Marsą. Buvo paimta daugiau pavyzdžių ir atlikta daugiau tyrimų, tačiau nebuvo rasta jokių gyvybės ženklų. Nuo to laiko dar keletas misijų buvo atlikta Marse, tačiau rezultatai visada buvo tokie patys.

3. Astronautai pastoviai randa naujas planetas tolesnėje saulės sistemoje. Kai kurie teigia, jog daugybės planetų egzistavimas įrodo, jog turi būti gyvybė dar kažkur visatoje. Tačiau neįrodyta, jog bent viena iš tų planetų gali palaikyti gyvybę. Atstumas tarp tų planetų ir saulės yra toks didelis, jog beveik neįmanoma teigti, jog jos galėtų palaikyti gyvybę. Evoliucionistai, žinodami, kad Žemė vienintelė iš saulės sistemos planetų palaiko gyvybę, labai nori rasti kitą planetą saulės sitemoje, kuri patvirtintų, jog gyvybė išsivystė. Yra daugybė kitų planetų, tačiau mes neturime pakankamai informacijos apie jas, jog galėtume patvirtinti jų sugebėjimą palaikyti gyvybę.

Ką Biblija apie tai sako? Žemė ir žmonija yra unikalūs Dievo kūrinijoje. Pradžios 1 skyriuje rašoma, jog Dievas sukūrė žemę prieš sukurdamas saulę, mėnulį ir žvaigždes. Apaštalų darbų 17:24,26 parašyta, jog „Dievas, pasaulio ir visko, kas jame yra, Kūrėjas, būdamas dangaus ir žemės Viešpats, negyvena žmonių rankomis statytose šventyklose <...> Jis išvedė visas žmonių tautas, kad šios gyventų visoje žemėje. Jis nustatė iš anksto paskirtus laikus ir apsigyvenimo ribas.“

Pradžioje žmonija buvo be nuodėmės ir viskas pasaulyje buvo „labai gera“ (Pradžios 1:31). Kai žmogus nusidėjo (Pradžios 3), to pasekmė pasireiškė visokiu blogiu, įskaitant ligas ir mirtį. Nors gyvūnai asmeniškai nenusidėjo prieš Dievą (jie nėra moralinės būtybės), jie vis tiek kenčia ir miršta (Romiečiams 8:19-22). Jėzus Kristus mirė tam, kad panaikintų bausmę, kurios mes nusipelnėme dėl savo nuodėmės. Kai Jis sugrįš, Jis panaikins prakeiksmą, kuris galioja žemėje nuo Adomo laikų (Apreiškimo 21-22). Atkreipk dėmesį, jog Romiečiams 8:19-22 parašyta, jog visa kūrinija nekantriai laukia to laiko. Taip pat svarbu pastebėti, jog Kristus mirė už žmoniją, ir Jis mirė tik vieną kartą (Hebrajams 7:27; 9:26-28; 10:10).

Jeigu visa kūrinija dabar kenčia nuo šio prakeikimo, bet kokia gyvybė už žemės ribų taip pat kentėtų. Jeigu sakytume, jog moralinės būtybės egzistuoja kitose planetose, tuomet jos irgi kentėtų. Ir jeigu jos dabar nekenčia, tai jos tikrai kentės tą dieną, kai viskas praeis su dideliu triukšmu ir visi elementai ištirps nuo karščio (2 Petro 3:10). Jeigu jos niekada nenusidėjo, tuomet būtų neteisinga Dievui jas bausti. Bet jeigu jos nusidėjo ir Kristus mirė tik vieną kartą (ir Jis mirė žemėje), tuomet jos pasiliktų savo nuodėmėje, o tai yra priešinga Dievo charakteriui (2 Petro 3:9). Tai mums palieka neišsprendžiamą paradoksą- nebent, žinoma, nėra jokių moralinių būtybių už žemės ribų.

O kaip dėl ne moralinių ir bejausmių gyvybės formų kitose planetose? Ar gali dumbliai ar net katės ir šunys gyventi nežinomose planetose? Teoriškai taip, ir tai niekaip nepakenktų jokiam Biblijos tekstui. Tačiau tai sukeltų problemų, kai bandytume atsakyti į klausimą „Kadangi visa kūrinija kenčia, dėl ko Dievas sukūrė ne moralinius ir bejausmius padarus, kurie kentėtų tolimose planetose?“

Biblija mums nepateikia jokių priežasčių, kodėl mes turėtume tikėti, jog yra gyvybė dar kažkur visatoje. Priešingai Biblijoje pateikiama keleta svarbių priežasčių, kodėl turėtume tikėti, jog kitur nėra gyvybės. Taip, yra daugybė keistų ir nepaaiškinamų reiškinių, kurie vyksta. Tačiau nėra jokių priežasčių, kodėl mes turėtume juos priskirti ateiviams ar NSO. Jeigu įmanoma pastebėti tų reiškinių priežastį, tikriausiai jos yra dvasinės, o tiksliau demoniškos, kilmės.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar yra toks dalykas kaip ateiviai ir NSO?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries