settings icon
share icon
Otázka

Jaký je zprávný způsob křtu?

Odpověď


Nejjednodušší odpověď na tuto otázku se nachází v doslovném překladu slova "křest". To slovo pochází z řeckého slova, které znamená "ponořit do vody." Proto křest pokropením nebo zalitím je oxymorón, něco co se navzájem vylučuje. Křest pokropením by znamenal "ponoření do vody pokropením vody na nich". Křest, podle své vlastní definice, musí být aktem ponoření do vody.

Křest ilustruje ztotožnění věřícího s Kristovou smrtí, pohřbem, a vzkříšením. "Nevíte snad, že všichni, kteří jsme pokřtěni do Krista Ježíše, jsme pokřtěni do jeho smrti? Jsme s ním tedy skrze křest pohřbeni do smrti, abychom tak jako byl Kristus vzkříšen z mrtvých Otcovou slávou, i my mohli začít chodit v novosti života" (Římanům 6:3-4). Akt ponoření do vody představuje smrt a pohřbení s Kristem. Akt vynoření z vody představuje Kristovo vzkříšení. Takže výsledkem je toto: křest ponořením je jediný způsob křtu, který ilustruje pohřbení s Kristem a vzkříšení s Ním. Křest pokropením a/nebo zalitím se začal praktikovat kvůli nebiblické praxi - křtu malých dětí.

Křest ponořením, ačkoli je to nejbibličtější způsob identifikace s Kristem, není to nezbytná podmínka pro spasení (jak někteří věří). Je to spíše úkon poslušnosti, veřejné vyhlášení víry v Krista a identifikace s Ním. Křest je symbolem našeho zanechání starého života a toho, že jsme se stali novým stvořením (2 Korintským 5:17). Křest ponořením je jediný způsob, který plně ilustruje tuto radikální proměnu.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Jaký je zprávný způsob křtu?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries