settings icon
share icon

Přehled Bible

Poskytnou dobré shrnutí či přehled celé Bible je obtížné. Bible se skládá ze dvou částí, zvaných „Zákon“, které tvoří celkem 66 různých knih, 1189 kapitol, 31173 veršů a přes 773000 slov (ten se dle verze překladu může lišit). Různé knihy Bible popisují různé události a jsou určeny rozdílnému publiku. Jednotlivé knihy Bible napsalo zhruba 40 různých lidí za dobu přibližně 1500 let. Shrnutí a přehled celé Bible je tedy nesmírně těžký úkol.

Na druhou stranu ale můžeme říct, že „inspirací“ a autorem Bible je Duch svatý. Bůh „vdechl“ Své Slovo lidem a prostřednictvím proroků a apoštolů je zapsal (2. Timoteovi 3:16-17; 2. Petr 1:21). A všichni ti, kdo svou víru vložili v Ježíše Krista, v sobě Ducha svatého mají (Římanům 8:9; 1. Korintským 12:13). Duch svatý se nám snaží pomoct, abychom Bibli rozuměli (1. Korintským 2:10-16).

Záměrem našeho stručného přehledu Bible je poskytnout základní obsah každé biblické knihy. Ke každé knize Bible uvedeme autora, dobu vzniku, účel knihy, klíčové verše a stručné shrnutí. Upřímně doufáme, že naše nová série přehledů Bible vám pomůže v jejím lepším pochopení a pobídne vás k tomu, abyste Bibli sami hlouběji studovali.

English

Přehled Starého zákona

Přehled Nového zákonaNávrat na českou Domovskou stránku

Přehled Bible
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries