settings icon
share icon
Запитання

Якими є біблійні підстави для розлучення?

Відповідь


Обговорюючи питання про те, що говорить Біблія стосовно розлучення, важливо пам’ятати слова з Малахії 2:16: «Бо ненавиджу розвід, – говорить Господь, Бог Ізраїлів» (переклад з оригіналу – прим. перекладача). Якими би не були підстави, які Біблія, можливо, дає для розлучення, це не означає, що Бог бажає, щоб розлучення обов’язково відбувалося в таких випадках. Замість того, щоб питати: «Чи є _______ підставою для розлучення?», часто питання має ставитись інакше: «Чи є _______ підставою для прощення, відновлення та/або консультування?».

Біблія дає дві чіткі підстави для розлучення: 1) статева аморальність (Матвія 5:32; 19:9) і 2) відмова невіруючого залишатись із віруючим (1 Коринтянам 7:15). Проте навіть у цих двох випадках розлучення не вимагається і не вітається. Можна сказати лише те, що статева аморальність або відмова невіруючого партнера є підставою (дозволом) для розлучення. Розкаяння, прощення, примирення та відновлення завжди мають пріоритет. Розлучення слід розглядати лише як крайню міру.

Чи існують у Біблії які-небудь інші підстави для розлучення, крім тих, про які так чітко сказано? Можливо, але нам не слід зловживати Божим Словом. Виходити за рамки того, що говорить Біблія, дуже небезпечно (1 Коринтянам 4:6). Найчастіше люди запитують, чи є підставою для розлучення наступне: подружнє насильство (емоційне або фізичне); насильство над дітьми (емоційне, фізичне чи сексуальне); залежність від порнографії / наркотиків / алкоголю; злочинна діяльність / тюремне ув’язнення та неправильне поводження з фінансами (наприклад, через ігрову залежність). Жодну з цих причин не можна назвати очевидною біблійною підставою для розлучення.

Однак це не обов’язково означає, що Бог не схвалить жодну з них як підставу для розлучення. Наприклад, важко уявити, що Бог може бажати, щоб дружина залишалася з чоловіком, який чинить фізичне насильство над нею і/або їхніми дітьми. У даному випадку дружині слід обов’язково ізолювати себе та дітей від чоловіка-насильника. Проте, навіть у такій ситуації, ідеальним рішенням буде дати час для розкаяння та відновлення стосунків, а не починати процес розлучення негайно. Будь ласка, зрозумійте – стверджуючи, що вищезгадані причини не є біблійними підставами для розлучення, ми не говоримо, що людина, чоловік/дружина якої так поводиться, має залишатися в цій ситуації. Якщо існує ризик для неї чи дітей, відокремлення є правильним і належним кроком.

Розглянути це питання можна й по-іншому: провести різницю між біблійними підставами для розлучення та розлучення з повторним шлюбом. Дехто вважає, що дві вищезгадані біблійні підстави є єдиними підставами для повторного шлюбу після розлучення, допускаючи розлучення без повторного шлюбу і в інших випадках. Хоча це може видатися переконливим тлумаченням, воно надто близьке до зловживання Божим Словом. Для подальшого вивчення, будь ласка, прочитайте наступні статті:

«Що говорить Біблія про розлучення та повторне одруження?»
«Я розлучений/розлучена. Чи дозволяє мені Біблія повторно одружитися/вийти заміж?»

Отже, якими є біблійні підстави для розлучення? – Статева аморальність і відмова невіруючого? Чи існують додаткові підстави для розлучення, крім цих двох? – Можливо. Чи можна несерйозно ставитися до розлучення або використовувати його при першій нагоді? – Ні! Бог здатний змінити будь-яку людину. Бог може зцілити та відновити будь-який шлюб. Розлучення має відбуватися лише тоді, коли гріх повторюється й розкаяння відсутнє.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якими є біблійні підстави для розлучення?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries