settings icon
share icon
Запитання

Як одружені християни можуть уникнути емоційної зради?

Відповідь


Емоційна зрада виникає, коли людина, яка перебуває в шлюбі, поділяє емоційну близькість і підтримку з кимось, хто не є її подружжям. Емоційне зближення з кимось окрім чоловіка/дружини може охолодити стосунки у шлюбі; крім того, емоційна близькість часто переходить у близькість фізичну, що призводить до спустошення. Багато людей заперечують серйозність емоційних зрад, проте це далеко не безневинне явище, яке може руйнувати шлюби і сім’ї.

Подружня пара має ділитися проблемами, почуттями та потребами одне з одним і визначати межі того, що й кому можна розповідати поза шлюбом. Дружні зв’язки з іншими людьми не є чимось поганим, але залежність від сторонніх у задоволенні емоційних потреб може стати спокусою, особливо коли чоловік і жінка проводять багато часу окремо одне від одного. Колеги на роботі та інші люди, з якими ми проводимо багато часу, можуть замінити емоційну підтримку подружжя. Робочі стосунки та дружба повинні мати належні кордони, щоб не перетворитися на щось недоречне.

Існують ознаки, які попереджають про те, що невинна дружба може призвести до емоційної зради. Якщо ми починаємо відчувати необхідність приховувати аспекти таких стосунків, то заходимо на заборонену територію. Емоційна дистанція між чоловіком і жінкою або збільшення кількості конфліктів може вказувати на те, що хтось із подружжя задовольняє свою потребу в близькості за допомогою іншої людини. Правильні стосунки у шлюбі вимагають близькості, і їх не буде, якщо чоловік/дружина «віддає» свою близькість іншій людині.

Християнам слід остерігатися спокуси опиратися на когось іншого, крім подружжя, даного їм Богом. Ось декілька розумних рішень:

1. Не проводьте часу наодинці з представником протилежної статі, особливо з тим, до кого відчуваєте потяг.

2. Не проводьте з іншою людиною більше часу, ніж зі своїм чоловіком/дружиною.

3. Не діліться інтимними подробицями свого життя з кимось, перш ніж поділитися ними зі своїм чоловіком/дружиною.

4. Ведіть «прозоре» життя. Робіть усе так, ніби ваше подружжя знаходиться поруч.

5. Приділяйте час особистій молитві та вивченню Біблії. Просіть Бога оберігати ваш шлюб (Йова 1:10).

6. Підтримуйте думки в чистоті. Не давайте волю фантазіям про інших людей.

7. Приділяйте час своєму чоловікові/дружині на щоденній, щотижневій та щомісячній основі і використовуйте цей час на розвитку емоційної близькості.

Усі ці рішення допоможуть християнам виявити слабкі місця й уникнути спокуси емоційних зрад.

Згідно з християнськими цінностями шлюб і сім’я є на другому місці після Господа. Бог – єдиний, хто може цілковито задовольнити наші потреби, і Він є найбільшим пріоритетом. Він задумав шлюб, аби поєднати двох людей (Буття 2:24), та бажає, щоб вони жили разом і ніщо не розділяло їх (Матвія 19:6). Одружені пари мають цінувати свої стосунки так, як це робить Господь, і працювати над тим, аби зміцнювати їх та розвивати близькість. Бог також забороняє перелюб або потяг до когось поза шлюбом (Притчі 6:25; Вихід 20:14; Матвія 5:28). Люди, які заради задоволення своїх потреб виходять за межі Господнього задуму, грішать проти Нього й руйнують свої стосунки (Притчі 6:32; 1 Коринтянам 6:9-20).

Багато людей у світі вважають, що для здорових стосунків одруженим парам потрібен «простір», аж до того, щоб кожен жив своїм життям. Біблія жодним чином не підтримує нездорову залежність. Але шлюб за визначенням – це життя, яке провадиться й планується разом; це – взаємозалежність. Без належного розуміння Божого плану щодо шлюбу можна подумати, що ділитись усім з однією людиною погано, проте саме це відрізняє шлюб від будь-яких інших стосунків. Це – благословенна спільність двох людей, яка віддзеркалює спільність Христа і Його церкви.

Розділення близькості з кимось, окрім чоловіка/дружини – чи це фізична, чи емоційна близькість – є гріхом і порушенням довіри.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як одружені християни можуть уникнути емоційної зради?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries