settings icon
share icon
Jautājums

Kādas ir pasaules gala zīmes?

Atbilde


Mateja ev.24:5-8 panti sniedz svarīgus pavedienus, lai mēs spētu saskatīt pasaules gala tuvošanos. ”Jo daudzi nāks manā vārdā un sacīs: es esmu Kristus, - un tie pievils daudzus. Jūs dzirdēsiet karu troksni un vēstis par kariem, bet pielūkojiet, ka jūs neuztrauktos: jo tam tā jānotiek, bet tas vēl nav gals. Jo tauta celsies pret tautu un valsts pret valsti, būs bads un dažviet zemestrīces.” Pieaugs viltus Mesiju skaits, pastiprināsies kari, būs bads, mocības un dabas katastrofas kā pazīmes par pasaules galu. Lai arī šajos pantos mums ir dots brīdinājums mēs nedrīkstam ļauties maldiem, jo šīs zīmes ir tikai sākums sāpēm. Pasaules gals vēl tikai nāks.

Daži interpretētāji norāda uz katru zemestrīci, katru politisko apvērsumu un katru uzbrukumu Izraēlai kā zīmi, ka pasaules gals tuvojas. Lai arī zīmes it kā varētu norādīt uz pasaules galu, tomēr tie nav indikatori, ka pasaules gals ir pienācis. Apustulis Pauls mācīja, ka pasaules gala beigās būs ievērojams pieaugums viltus mācībām. ”Gars saka skaidri, ka vēlākos laikos daži atkritīs no ticības un pievērsīsies maldu gariem un dēmonu mācībām” (1.Tim.4:1). Pēdējās dienas ir aprakstītas kā ”bīstamas,” jo pieaugs ļaunums cilvēkos, kā arī pieaugs to cilvēku skaits, kuri ”pretojas patiesībai” (2.Tim.3:1-9, un arī 2.Tes.2-3).

Vēl dažas iespējamās pasaules gala pazīmes varētu būt Ebreju tempļa atjaunošana Izraēlā, naidīguma palielināšanās pret Izraēlu un tuvošanās uz vienu pasaules valdījumu. Tomēr visprominentākā zīme par pasaules gala tuvošanos ir pati Izraēla. 1948.gadā Izraēla tika pasludināta par neatkarīgu (suverēnu) valsti. Pirmo reizi kopš seniem laikiem m.ē. 70 gados. Dievs apsolīja Ābrahama pēcnācējiem ”visu Kānaāna zemi par mūžīgu īpašumu” (Mozus 1.gr.17:8) un Ecehiēls paredzēja Izraēlas fizisku un garīgu atdzīvināšanu (Ecehiēla gr.37.nodaļa). Attiecībā uz pasaules gala pravietojumu Izraēlai ir svarīgi pastāvēt kā nācijai pašai savā zemē sakarā ar Izraēlas izcilumu eshatoloģiskā nozīmē (Izcelsme - sengrieķu eschatos= pēdējais +jēdziens, mācība. Reliģiska mācība par cilvēka nāvi, par cilvēces un pasaules galu. Kristietībā tā saistīta ar priekšstatiem par pastaro tiesu, augšāmcelšanos u. c.) (Daniēla 10:14, 11:41; Atklāsmes gr.11:8).

Turot prāta šos zīmju aprakstus mums jābūt gudriem un uztverīgiem attiecībā uz pasaules galu. Tomēr mums nevajadzētu nevienu no šiem savdabīgajiem pasākumiem identificēt kā skaidru norādi par drīzu pasaules galu. Dievs ir devis mums pietiekoši daudz informācijas, lai mēs būtu sagatavoti un tas ir tas, uz ko mēs esam saukti.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kādas ir pasaules gala zīmes?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries