settings icon
share icon
Jautājums

Uz ko būtu jāvērš uzmanība meklējot vīru?

Atbilde


Katrai sievietei, kura nolemj doties laulībās, ir jāskatās pēc tāda vīra, kurš ir ”vīrs pēc Dieva prāta” (Ap.d.13:22). No visām attiecībām, kādas vien mums var būt, vissvarīgākās ir attiecības ar Kungu Jēzu Kristu. Šīs attiecības jābūt noliktas pašā pirmajā vietā. Ja mūsu vertikālās attiecības ar Jēzu ir, kādas nu ir, tad visas paralēlās attiecības atspoguļos pirmo realitāti. Tāpēc, potenciālajam vīram vajadzētu būt tādam, kurš koncentrējas uz dzīvi, kas tiek dzīvota saskaņā ar Dievu un paklausībā Viņa Vārdam; tādam, kurš meklē veidus, kā ar savu dzīvi slavināt Dievu (1.Kor.10:31).

Uz kādām potenciālā vīra kvalitātēm vajadzētu skatīties pirms došanās laulībā? Apustulis Pāvils dod sarakstu, kas norāda uz laba vīra kvalitātēm 1.vēstulē Tim.3.nodaļā. Šīs kvalitātes ir attiecinātas uz baznīcas vadītāja lomu. Tomēr, šīs kvalitātes pacels katru vīru, ja viņš vadīs savu dzīvi saskaņā ar tām un būs ”vīrs pēc Dieva prāta.” Šīs kvalitātes varētu pārfrāzēt sekojoši: vīrietim jābūt pacietīgam un jākontrolē sava uzvedība; nav jābūt piepildītam ar lepnumu, bet gan vienmēr jāpatur prātīga un nosvērta garīgā attieksme; jāizrāda žēlastība un laipnība pret citiem; jābūt pacietīgam skolotājam; nav jāļaujas dzeršanai vai nekontrolētai Dieva doto dāvanu izmantošanai; nedrīkst būt ar tieksmi uz vardarbību; nav jāpieļauj pārmērīga koncentrēšanās uz ikdienas sīkumiem, bet gan vairāk uz Dievu; nedrīkst būt ar noslieci uz karstgalvību vai vieglprātību, kas var novest pie pārkāpumu izdarīšanas; jābūt pateicīgam par visu, ko Dievs devis un nav jānododas skaudībai par to, kas ir citiem.

Visas augšā minētās kvalitātes apraksta vīru, kurš ir aktīvi iesaistīts garīgās nobriešanas procesā. Šis ir vīrieša tips, kāds būtu jāmeklē katrai sievietei. Jā, fiziskais izskats, līdzīgas intereses, papildus stiprās un vājās puses, vēlme radīt bērnus arī ir apsverama. Tomēr, šīs lietas ir jānovieto otrajā plānā. Pirmās un svarīgākās vienmēr ir jābūt garīgās kvalitātes. Vīrs, kam var ticēt, cienīt viņu un sekot viņam pa dievbijības ceļu ir daudz vairāk vērts par vīru, kuram ir labs izskats, slava, vara vai nauda.

Galu galā, ”lūkojoties” pēc potenciālā vīra, vissvarīgākais ir visā pilnībā pakļauties Dieva prātam un gribai. Katra sieviete vēlas atrast savu ”princi,” bet saskaņā ar dzīves realitāti pastāv liela iespējamība tam, ka viņa apprecēs vīru, kuram ir tādi paši trūkumi un vainas kā pašai. Tādā gadījumā, tikai ar Dieva žēlastību, viņi vadīs savas dzīves mācoties, kā sadzīvot vienam ar otru, kā biedroties un galu galā, kā kalpot viens otram. Dodoties laulības ostā mums visiem savas otrās, svarīgākās attiecības ir jārada nevis zem emocionālā mākoņa ietekmes, bet gan ar plaši atvērtām acīm. Mūsu pirmās un svarīgākās attiecības, uz kurām koncentrējamies visā pilnībā, ir jābūt attiecības ar Kungu Jēzu Kristu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Uz ko būtu jāvērš uzmanība meklējot vīru?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries